خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

ورق استیل

در ابتدا لازم است بدانید فولاد های استنلس استیل یا همان فولاد های زنگ نزن دارای چه ساختاری بوده و چه فولادهایی هستند. در رابطه با ساختار فولاد های زنگ نزن می توان به این مورد اشاره کرد که میزان درصد کربن در ترکیبات شیمیایی آنها پایین بوده، به همین خاطر مقاومت به سایش بسیار کمی دارند و به راحتی در برابر اکسیژن و رطوبت هوا واکنش می دهند.
برای جلوگیری از اکسید شدن این فولاد ها، یک لایه کروم بر روی آن ایجاد کرده تا مانع از اکسید شدن فولاد استنلس استیل گردد. می توان گفت ورق های نوع استیل نیز به همین صورت است و نسبت به دیگر ورق ها، ضد زنگ تر و مقاوم تر می باشند.
این ورق ها عموما با نام ورق استیل بگیر و استیل نگیر شناخته می شوند. استیل نگیر به ورق هایی می گویند که خاصیت جذب آهنربا را نداشته باشند. فولاد های پرکاربرد 304 و 316 نیز به دلیل داشتن درصد قابل توجهی از کروم، خاصیت مغناطیسی نداشته و در دسته استیل های نگیر جای می گیرند.
یکی از راه های تشخیص فولاد های زنگ نزن از دیگر فولاد ها، عدم جذب آهنربا و عدم داشتن خاصیت مغناطیسی است، اگر فولاد مورد نظر آهن را جذب نکند حتما در گروه زنگ نزن ها می باشد.

انواع ورق های استیل 

ورق استیل مشبک: 
در برخی از موارد بنا به درخواست مشتری ورق های استیل به صورت مشبک و یا پانچ تولید می شوند، بهتر است بدانید مشبک کردن تغییری در ساختار و ویژگی های ورق استیل به وجود نمی آورد و تنها شکل ظاهری آن تغییر می یابد. این ورق ها عموما در قالب بندی مواد غذایی و در صنایع پرورش ماهی استفاده می گردند.

ورق استیل طرحدار:
ورق استیل طرحدار از ورق استیل نگیر 304، در طرح ها و رنگ های مختلف ساخته می شود. این ورق ها به عنوان روکش درب و کابین آسانسور، کابینت، نمای داخلی ساختمان و...  مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق استیل آینه ای:
در ساخت ورق های استیل آینه ای از آلیاژهای پرکاربردی چون ورق های استیل نگیر 304 و 316 استفاده می شود. به طور کلی این ورق ها در دو نوع طلایی و نقره ای تولید می گردند و در مواردی چون صنایع غذایی، محیط آزمایشگاهی، صنعت دکوراسیون داخلی، صنایع ساختمانی و غیره کاربرد دارند.

قیمت ورق استیل

قیمت گذاری برای ورق های استیل به معیار های مختلفی وابسته است از جمله نوع ورق، ویژگی های آن، ابعاد، ضخامت و غیره. همچنین امروزه با توجه به نوسانات اقتصادی و بالا و پایین شدن قیمت ارز نمی توان قیمت ثابتی برای محصولات فولادی در نظر گرفت. از این رو لازم است جهت اطلاع از قیمت انواع فولاد های آلیاژی با کارشناسان فروش ما در شرکت فولاد حامیران تماس حاصل فرمایید.
شرکت تجارت بین المللی حامیران با سالها تجربه در زمینه صنعت فولادهای آلیاژی و به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز توزیع فولاد های آلیاژی در ایران، مفتخر است تا برای شما خریدی تضمین شده را رقم بزند.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت