خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

ورق سیاه

ورق ها جز پر کاربردترین  فولادهای ساختمانی به شمار رفته که با استفاده از روش نورد تولید می شوند. ورق سیاه خروجی نورد گرم و ورق روغنی خروجی نورد سرد است، وجه تمایز فولاد های نورد گرم و سرد را می توان در سطح مقطع آن ها دانست چرا که خروجی نورد گرم نسبت به سرد سطح مقطع نازک تری دارد. ورق های نورد گرم را از این جهت ورق سیاه می نامند که مواد اولیه آن ها در کوره هایی با دمای بالا ذوب شده و در نهایت یک ورق با ظاهری مات و تیره  به دست می آید. 

 

روش تولید ورق سیاه

 بعد ازنورد گرم ، شمش های فولادی برای ساخت انواع فولادهای ساختمانی به بلوم یا شمشه، بیلت یا شمشال و اسلب تبدیل می گردند که هرکدام دارای کاربرد خاصی در صنعت ساختمان سازی می باشند.  شمشال ها که منجر به ساخت اسلب یا تختال ها می شوند حاصل روش نورد گرم و مقدمه ای برای ساخت ورق ها هستند.
 برای ساخت ورق سیاه، ابتدا اسلب ها را از میان غلتک های نورد گرم عبور داده تا تحت فشار و دمای بالا، ضخامت قطعه کاهش یافته و ورق سیاه نیز تولید گردد.
کارخانجات فولادی، ورق های سیاه را به دو مدل ورق های رول شده و شیت تولید و به بازار عرضه می نمایند. از این ورق ها در صنایعی همچون خودروسازی، ساخت تجهیزات وابزار آلات، ساخت و ساز و... استفاده می شود.  لازم به ذکر است گریدهای ورق سیاه را با استفاده از شاخص St که از کلمه Structure (سازه) گرفته شده، نام گذاری می کنند. برای مشاهده سایر گریدهای ساختمانی به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

 

ابعاد ورق سیاه

ورق های سیاه را با دو حالت رول فرم و فابریک عرضه می کنند، در حالت فابریک این امکان وجود دارد تا برش زنی ورق با طول و عرض دلخواه مشتری انجام پذیرد؛ در حالت رول فرم هیچ محدودیتی برای تولید و برش زنی وجود ندارد. 

 

شرکت فولاد حامیران همواره در تلاش است تا با تامین انواع فولادهای کاربردی در راستای  پیشرفت چرخه صنعت کشور موثر واقع شود. نوسانات قیمت ارز موجب شده تا قیمت ثابتی برای فروش محصولات فولادی در دسترس نباشد؛ لذا شما عزیزان می توانید برای خرید ورق سیاه و انواع فولادهای ساختمانی با کارشناسان فروش حامیران تماس حاصل فرمایید تا قیمت روز را در اختیارتان قرار دهند.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 1 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت