خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گزارش کرد:

رشد 11 درصدی تولید فولاد کشور

تازه‌ ترین گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، حاکی از رشد 25.3 میلیون تنی فولاد میانی در دوره 10 ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل بوده است. این رقم که نشان از رشد 11 درصدی دارد بالاتر از نرخ رشد تولید فولاد در تمامی کشورهای برتر فولادساز جهان است. طبق این گزارش در این مدت نرخ رشد معادل حدوداً ۲.۵ میلیون تن فولاد تولیدی بوده که در مجموع ۱۸ میلیون و ۳۵۴ هزار تن فولاد تولید شده است.

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران در این گزارش آمده است که در مدت 10 ماهه ابتدایی سال جاری، 7 میلیون و 509 هزار تن فولاد میانی و محصولات فولادی صادر شده است. هرچند نسبت به دوره مشابه سال گذشته از کاهش 14.7 درصدی برخوردار بوده است. با وجود اینکه از نرخ کاهش صادرات فولاد نسبت به دوره های 8،7 و 9 ماهه امسال کاسته‌شده ولی صادرات فولاد فاصله قابل توجهی با حجم صادرات سال گذشته دارد. 

آنگونه که گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می دهد در این دوره، با وجود شیوع کرونا و رکود بسیاری از اصناف و رکود ساخت و ساز؛ مصرف ظاهری کل مقاطع طویل فولادی با افزایش 27 درصدی و مصرف ظاهری میلگرد با افزایش 31 درصدی مواجه بوده است.
 

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت