بررسی های صورت گرفته بر روی اتفاقاتی که در بخش مواد خام و محصولات فولادی طی سال 2018 رخ داده است نشان می دهد سه ماهه ابتدایی سال 2019 بازار فولاد و محصولات فولادی وارد فاز جدیدی از تحرکات قیمتی شودچرا که به عقیده اکثر کارشناسان، سال 2018 مسیر را برای تحرکات آتی این بازار در سال های بعد باز کرده است.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، از مهم ترین اتفاقاتی که در سال 2018 رخ داده است را می توان در بخش رفتارهای اقتصاد سیاسی امریکا دانست. عواقب بوجود آمده از اعمال این تصمیم گیری ها که شروع آن از سوی کشور چین بوده است، نه تنها به خود این کشور بلکه به کشورهای اتحادیه اروپا، ترکیه و عربستان نیز سرایت کرده است. درحقیقت کشور امریکا بر روی محصولات فولادی تعرفه ای قرار داده است تا بدین ترتیب بتواند از کشور ها فوق باج گیری کرده که این امر سنگ بنای اتفاقات بزرگ‌تری شده است.

در حال حاضر میزان ظرفیت تولید فولاد در کشور حدود 31.62 میلیون تن در سال می باشد که این میزان آمار سال 1396 بوده است. میانگین تولید ناخالص داخلی در سال های 76-96 حدود 1.3 درصد گزارش شده است. صنعت فولاد ایران در سال 2017 موفق به کسب رتبه 13 جهانی در تولید فولاد شد.

از جمله کارخانه های بزرگ تولید فولاد در کشور، می توان به فولاد مبارکه و فولاد آلیاژی ایران اشاره نمود که مجموعه حامیران نمایندگی فروش فولاد مبارکه وعاملیت فروش فولاد آلیاژی ایران را داراست و در این راستا به صنعت فولاد کشور کمک می کند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید محصولات فولاد مبارکه اصفهان، قیمت فولاد سردکار، قیمت استیل، قیمت فولاد فنر و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.