افزایش قیمت، رشد نرخ ارز و کاهش عرضه موجب شده تا بازار فولاد بیش از پیش دچار سردرگمی و آشوب شود. به گزارش فولاد حامیران در اخبار بازار فولاد، محمد آزاد رئیس اتحادیه آهن فروشان در رابطه با میزان عرضه در بورس و حال این روزهای فولادسازان بیان کرد: اگرچه التهابات بازار موجب آشفتگی صنعت فولاد شده است اما فولادی ها هم اکنون از وضعیت عرضه خوبی برخوردار هستند بطوری که نرخ ارز دونرخی تقریبا در حال از بین رفتن است که این اتفاق می تواند برای یکسان سازی قیمت ها موثر باشد.

وی در موردقیمت محصولات فولادی در بورس افزود: انتظار داریم که به زودی قیمت های بیرون از بورس کالا، از قیمت های داخل بورس ارزان تر شود که البته این کاهش قیمت پیش شرط هایی دارد. از آنجایی که عرضه کالا، موجب ایجاد تعادل قیمت ها می گردد، پس برای کاهش قیمت ها نیاز است تا کالاها به میزان بیشتری عرضه گردد تا بازار سرمایه به سمت مطلوبی سوق پیدا کند.

آزاد در ادامه افزود: هر زمان عرضه کم شود، تقاضا بالا می رود، به همین دلیل قیمت ها رشد می کند. بهترین راه کاهش قیمت ها، عرضه فراوان است که امیدواریم این اتفاق به خوبی رقم بخورد. با برنامه ریزی و طرح ریزی کارخانجات برای عرضه بیشتر محصولات فولادی، قیمت ها در بورس به میزان بیشتری کاهش خواهد یافت.

محمد آزاد در مورد نزدیک شدن به دوره دوم تحریم ها عنوان کرد: با توجه به اینکه کشور ما خود تولیدکننده فولاد است و نیازی به واردات ندارد، پس این عامل مخرب تأثیری در بازار فولاد نخواهد داشت چراکه اگر بر سر راه صادرات سنگ اندازی کنند، عرضه داخلی ما بیشتر خواهد شد و همین امر باعث می شود که قیمت ها در داخل کاهش پیدا کند ولی از نظر سیاست گذاری های کلان در این زمینه به مشکل برخواهیم خورد که باید روی این موضوع برنامه ریزی صورت گیرد.