خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

عبارت از شکل دادن فلزات و آلیاژها از طریق ذوب، ریختن مذاب در محفظه ای به نام قالب و آنگاه سرد ریخته گری کردن و انجماد آن مطابق شکل محظه قالب می باشد.
این روش قدیمی ترین فرآیند شناخته شده برای بدست آوردن شکل مطلوب فلزات است.
اولین کوره های ریخته گری از خاک رس ساخته شده که لایه هایی از مس و چوب به تناوب در آن چیده می شدو برای هوا دادن از دم (فوتک) بزرگی استفاده می کردند. بسیاری از قالبهای اولیه نیز از خاک رس، خاک نسوز، ماسه و سنگ تهیه می شد.شواهدی در دست است که چینی ها در حدود 700سال قبل از میلاد به ریخته گری آهن مبادرت ورزیدند.ولی یافتن قطعات ریخته شده از خرابه های شهر حسن لو در آذربایجان شرقی نشان دهنده توسعه این فن درسال 900 قبل از میلاد در ایران بوده است.
ریخته گری هم علم است و هم فن، هم هنر است و هم صنعت.به هرمیزان که ریخته گری ازحیث علمی پیشرفت می کند، ولی درعمل هنوز تجربه، سلیقه و هنر قالب ساز و ریخته گر است که تضمین کننده تهیه قطعه ای سالم و بدون عیب می باشد. این فن از اساسی ترین روش های تولید است،زیرا حدود 50 درصدوزنی کل قطعات ماشین آلات به این طریق ساخته می شوند.برای ریخته گری از فولادها و چدن ها (فلزات آهنی) برنزها، برنج ها، آلیاژ های آلومینیوم و منیزیم و آلیاژهای منیزیم و روی(فلزات غیرآهنی) به عنوان مهمترین فلزات ریخته گری استفاده می شود.
معمولا روش های ریخته گری را به نام ماده سازنده قالب نام گذاری می کنند مانند ریخته گری در ماسه که جنس قالب آن ماسه است.مهمترین روش های ریخته گری عبارتند از:
-    ریخته گری در قالب های موقت شامل ریخته گری در ماسه و درقالب های پوسته ای
-    ریخته گری در قالب های دائمی شامل ریخته گری در قالب های فلزی به روش گریز از مرکز یا تحت فشار
فرآیند ریخته گری با تولید قالب آغاز می‌شود که شکل قالب، قرینه و معکوس قطعه‌ای است که بدان نیاز داریم. قالب را از مواد نسوز مانند ماسه می‌سازند. فلز بر در کوره ذوب ریخته می‌شود تا ذوب
شود. سپس فلز مذاب در گودی قالب که شکل آن مانند قطعه موردنظر است، ریخته شده و تا زمان جامد شدن خنک می‌شود. درنهایت، قطعه فلزی شکل‌گرفته را از قالب جدا می‌کنند. تعداد زیادی از سازه‌های فلزی که هر روز با آن‌ها سروکار داریم و می‌بینیم، با استفاده از ریخته گری تولید شده‌اند.

دلایل این گستردگی کاربردی در ریخته گری :
 
۱- به روش ریخته گری می‌توان قطعاتی را تولید کرد که هندسه بسیار پیچیده‌ای و یا حفره‌های درونی دارند.
۲- قطعات بسیار کوچک و حتی قطعات بسیار بزرگ از چند صد گرم تا چندین هزار کیلوگرم را می‌توان با  استفاده از این روش تولید کرد.
۳- ریخته گری نظر اقتصادی بسیار مقرون‌به‌صرفه است و هدر رفت کمی دارد. فلزات اضافی در هر بار در این روش دوباره ذوب و استفاده می‌شوند.
۴- فلز ریخته گری شده ایزوتروپیک است؛ یعنی در تمام جهات خواص فیزیکی و مکانیکی یکسانی دارد.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت