خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

استفاده از بخش خصوصی برای شناسایی ذخایر پنهان معدنی 

هرچند کشف و شناسایی معادن در سال ها و دهه‌های گذشته در دنیا، دشوارتر شده اما با گذشت زمان کاوشگر معدنی به ناچار باید به ‌سوی کشف معادنی برود که از دید تیزبین گذشتگان پنهان مانده ‌است و معمولا آثار عمده‌ای در سطح زمین از خود به‌ جا نگذاشتهاند. ضمن اینکه علم اکتشاف مواد معدنی به صورت یک علم پویا در حال تکوین و تکمیل شدن است و با استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نو، روشهای نو و پویاتری را برای اکتشاف پیدا می‌کند.

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت حامیران، رئیس سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به روز رسانی نقشه ها و داده‌های اکتشافی کشور را مهم ارزیابی و اعلام کرد که این موضوع بر کاهش هزینه و شناسایی ذخایر پنهان معدنی برای تامین مواد اولیه صنایع معدنی در سال های آینده مهم و ضروری است.

کارشناسان نیز معتقدند که بخش خصوصی توان انجام شناسایی ذخایر پنهان معدنی برای تامین مواد اولیه صنایع معدنی را دارند، با این حال باید انگیزه برای آن‌ ایجاد شود تا شرکت ‌های معدنی بزرگ برای سرمایه ‌گذاری در اکتشاف معادن ترغیب و حتی مکلف شوند.
لازم به ذکر است؛ نقش بسیار مهم اکتشاف منابع معدنی در سرمایه‌ گذاری ‌های کلان اقتصادی کشورها در حوزه معدن و صنایع معدنی بر همگان واضح و مبرهن است به طوری که می توان از آن به ‌عنوان اولین حلقه از زنجیره ارزش مواد معدنی و فلزی یاد کرد. کشورهایی که از یک برنامه راهبردی اکتشاف استفاده می کنند و موفق به ایجاد پایگاه جامعی از داده‌ های اکتشافی و زمین‌شناسی شده‌ اند، امنیت و جذابیت سرمایه‌ گذاری در این بخش را تا اندازه زیادی افزایش داده‌‌اند. 

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت