icon
خــط ویــژه
021-63511

روز گذشته متال بولتن خبری منتشر کرد که در آن از کاهش صادرات فولاد ایران در میان مدت و بلند مدت اظهار نگرانی کرده و از عواقب تحریم های امریکا علیه ایران دانسته است.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، اکثر کارشناسان این حوزه بر این عقیده اند که تحریم های ضد ایران که در بخش فولاد ودیگر بخش ها از جمله حمل و نقل و بانکی و بیمه ای بوجود آمده می تواند بر روی این صنعت تاثیر گذار باشد اما این تحریم ها برای اولین بار نیست که اعمال شده است و ایران راه های عبور از این تحریم ها را بخوبی یاد گرفته است. با این وجود متال بولتن در این باره می نویسد: درست است که مشکلات بانکی مهم ترین مشکل ایران در شرایط تحریم ها نیست، چراکه پیش از اعمال تحریم ها نیز این کشور اکثر مواقع رابطه ای با بانکداری جهانی نداشته و شیوه نقل و انتقال بانکی تحریم با دیگر شرکا خاص بوده است، اما این موضوع در شرایط فعلی علی الخصوص برای صنعت فولاد می تواند بسیار مشکل ساز شود.

با توجه به این امر دور از انتظار نیست که در میان مدت و بلند مدت میزان صادرات فولاد کشور با کاشه مواجه شود. اگرچه هنوزنمی توان این موضوع را با قاطعیت عنوان کرد و باید تا پایان سال 2018 منتظر بمانیم تا بازار وضعیت خود را نشان دهد و احتمالا امار های پایانی سال همچنان میزان صادرات فولاد کشور را مثبت نشان خواهد داد. پیش بینی بازار فولاد در سه ماهه ابتدایی سال 2019 میلادی حاکی از کاهش صادرات و تولید فولاد ایران می باشد که از سوی متال بولتن منتشر شده است که با اندکی تردید نیز روبه رو می باشد چرا که اکثر تولید کنندگان داخلی بر این عقیده اند که دست ایران برای جلوگیری از این اتفاقات کوتاه نمی باشد.

به عقیده آن ها ایران می تواند با کاهش هزینه های تولید و بازاریابی در این راه نتیجه های مثبتی را کسب کند. در حال حاضر بازار های مهمی در همسایگی ایران وجود دارد که از سال اینده شاهد تقاضای فولاد از سوی آن ها خواهیم بود. از جمله این بازار ها می توان به کشور های افغانستان، عراق و سوریه اشاره نمود. اگرچه کشور ما رقبای بزرگی از جمله ترکیه را بر سر راهش دارد اما سهم بازار های این کشور ها از دیر باز برای ایران بوده و این فرصت‌ را در سال‌های پیش رو برای ایران فراهم کرده است تا با عبور از شرایط فعلی مانع از کاهش تولید فولاد شود.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد mo40، خرید فولاد ضدزنگ، قیمت فولاد آلیاژی یزد، خرید فولاد ck45 و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.

نظرات کاربران

بازگشت