به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، سومین روز از کاهش قیمت ها در بازار فولاد نیز سپری شد و وارد روز چهارم از این روند ادامه دار شده ایم. آنچه طی روز های اخیر شاهد بوده ایم، عدم تاثیر پذیری این بازار از جرقه های افزایشی نرخ دلار می باشد که با وجود افزایش قیمت ارز، نرخ محصولات فولادی در بازار کاهش یافته است. در شرایط فعلی بازار فولاد کشور در حال گذر از جو روانی کاهش قیمت ها می باشد. چنانچه میزان کاهش قیمت دلار و سکه در بازار افزایش یابد، احتمال افزایش فروش از ترس کاهش جدی تر قیمت ها در بازار وجود دارد که همین امر خود موجب کاهش قیمت محصولات در بازار خواهد شد.

تا به امروز کارشناسان بسیاری از افت قیمت ها در بازار فولاد خبر داده بودند و اکثر آن ها تداوم این روند را پیش بینی کرده اند. چنانچه وضعیت بازار فولاد را مورد بررسی قرار دهیم به این مهم دست می یابیبم که تا کنون سه روز سخت را در بازار فولاد پشت سر گذاشته ایم و در این شرایط بهتر است روزشمار افت قیمت‌ها را رصد و مخابره کنیم، این وضعیت کلی به این معنا است که احتمال تداوم روند کاهشی قیمت‌ها که از سه هفته قبل به‌صورت منقطع آغاز شد و در این برهه به اوج خودش رسیده است وجود دارد و به نظر نمی‌رسد که سیگنال مهمی برای حمایت از بازار در این شرایط دیده شود. از طرفی دیگر شاهد افت قیمت در بازار های جهانی هستیم که این اتفاق نیز به کاهش نرخ های داخلی کمک خواهد کرد. همچنین میزان عرضه‌های بورس کالا هم نسبت به گذشته تغییری نکرده است، البته بعد از عرضه‌های گسترده ای که اواسط هفته گذشته که به جذب بخش مهمی از تقاضا از بازار منجر شد، تقاضای مهم و جدیدی به بورس کالا وارد نشده است.

با توجه به شرایط بوجود آمده در حال حاضر بازار از طرف عرضه با محوریت بورس کالا در محدودیت قرار دارد و در این‌ ارتباط روند کاهشی قیمت‌ها را می‌توان از سمت عرضه پیگیری نمود.از طرفی دیگر هیچ جذابیت خاصی در فاز تقاضا دیده نمی شود و فضای عمومی بازار از ضعف جدی تقاضا رنج می‌برد، اگر چه ممکن است این ضعف تقاضا در روزهای آینده وخیم‌تر شود.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید محصولات فولاد مبارکه اصفهان، قیمت فولاد سردکار، قیمت استیل، قیمت فولاد فنر و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.