بازار فولاد پس از دو هفته روند کاهشی قیمت ها، در حال حاضر نشانگر واقعیت های جدیدی در این بازار می باشد. اگرچه این بازار همچنان در مسیر مبهم پیشین در حال حرکت می باشد و تصویر قاطعی از روند آن وجود ندارد، اما بررسی ها صورت گرفته بر روی وضعیت بازار فولاد نشان می دهد سه عامل عدم انسجام کافی در بازار، نیاز به یک شاخص قیمتی رسمی و ضعف بنیادین تقاضا مهم ترین دلایل ابهام بازار می باشد.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، ابتدای هفته با توجه به رکود نسبی تقاضا وضعیت بازار در ابهام بوده که همچنان این شرایط ادامه دارد. ابهامات بوجود آمده در این بازار به اندازه ای است که قدرت تحلیل و پیش بینی بازار فولاد را از فعالان و کارشناسان این عرصه سلب کرده است. با توجه به وضعیت نا مطلوب تولیدات در این بازار، طی هفته های آتی یا میزان حجم تولید کاهش خواهد یافت و یا شاهد نشانه هایی از افزایش قیمت در این بازار خواهیم بود. البته با توجه به روند کاهشی فعلی بازار، احتمال تداوم این جرقه های افزایشی در بازار کم می باشد.

خبر های بازار فولاد حاکی از عدم وجود مبنای مشخصی برای تعیین قیمت ها در این بازار می باشد. بدلیل نبود کنترل بر روی قیمت محصولات فولادی، هر کارخانه به فراخور نیاز هایش و همچنین قیمت تمام شده، نیازهای مالی و برنامه ریزی تولید، قیمت های متفاوتی را از خودش پیشنهاد می دهد که این وضعیت نشانگر عدم انسجام بازار می باشد. اگرچه وضعیت بوجود آمده حدود دو ماه است که بر این بازار حاکم شده است و در روز های اخیر این ابهامات عمیق تر دیده می شود.

در حال حاضر بیشتر ضعفی که در بازار احساس می شود، عدم وجود شاخص قیمتی رسمی در بازار می باشد. علی الخصوص در شرایطی که میزان معاملات و عرضه در بورس کالا مجددا با محدودیت مواجه شده است

شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات فولادی همچون قیمت فولاد سمانته، فولاد زنگ نزن، فولاد  قالب پلاستیک، فولاد ck45 و دیگر محصولات با کارشناسان ما در تماس باشید.