خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

 

فولاد تندبر یا خشکه هوایی (فولاد HSS) چیست :

 

فولاد تندبر، آلیاژ فولاد که در سال 1900 معرفی شد. این ظرفیت ماشین آلات را دو برابر یا سه برابر می کند و اجازه کار با ماشین آلات را با دو یا سه برابر سرعت ممکن با فولاد کربن (که در هنگام تولید دمای تولید شده لبه برش خود را از دست می دهد) افزایش می دهد. اصطکاک عمل برش بالاتر از حدود 400 درجه فارنهایت یا 210 درجه سانتیگراد است). یک نوع متداول از فولاد تندبر حاوی 18٪ تنگستن ، 4٪ کروم ، 1٪ وانادیوم و فقط 0.5-0.8٪ کربن است. 

وقتی فولادهای ابزار حاوی ترکیبی بیش از 7٪ مولیبدن ، تنگستن و وانادیوم و بیش از 0.60٪ کربن باشند ، از آنها به عنوان فولادهای تندبر یاد می شود. این اصطلاح توصیف توانایی آنها در برش فلزات با سرعت بالا است. تا دهه 1950 ، T-1 با 18٪ تنگستن ، فولاد ماشینکاری ترجیحی بود ، اما توسعه کوره های عملیات حرارتی با جو کنترل شده ، جایگزینی بخشی یا تمام تنگستن با مولیبدن را عملی و مقرون به صرفه کرد.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه فولادهای تندبر با شرکت فولاد حامیران تماس بگیرید، کارشناسان شرکت فولاد حامیران پاسخگو به سئوالات شما می باشند.
شرکت فولاد حامیران ارائه دهنده انواع فولادهای تندبر با گریدهای متنوع و سایز های مختلف می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان واحد فروش فولاد تندبر تماس بگیرید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت