خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

انواع فولادهای تندبر یا خشکه هوایی:

فولادهای تندبر یا HSS  (خشکه هوایی) مخفف High-Speed Steels ، جزو موادی هستند که در ساخت ابزارهای برشی کاربرد دارند. این ابزارها در ماشینهای برشی مثل فرز و تراش استفاده میشوند.

انواع فولادهای تندبر:

فولاد 1.3243 :  از جمله فولادهای ابزاری تندبر معروف به خشکه هوایی می باشد که به دلیل دارا بودن  عنصر تنگستن و وانادیوم، از مقاومت به سایشی زیادی برخوردار می باشد. هم چنین این فولاد به دلیل داشتن حدود 5 درصد عنصر کبالت، چقرمگی بیشتری نسبت به فولادهای تندبر بدون کبالت، داراست. استاندارد بهلر معادل این فولاد  S705 می باشد. این فولاد از مقاومت حرارتی بسیار بالا و سختی فوق العاده ای نیز برخوردار می باشد.

 فولاد تندبر

فولاد 1.3355 :  از جمله فولادهای ابزاری تندبر معروف به خشکه هوایی می باشد که به دلیل دارا بودن درصد بالای عنصر تنگستن، از مقاومت به سایشی بسیار زیادی برخوردار می باشد. هم چنین این فولاد از مقاومت حرارتی بسیار بالا و سختی فوق العاده برخوردار می باشد.

 فولاد تندبر

فولاد 1.3255 :  از جمله فولادهای ابزاری تندبر معروف به خشکه هوایی می باشد که به دلیل دارا بودن درصد بالای عنصر تنگستن، از مقاومت به سایشی بسیار زیادی برخوردار می باشد. وجود حدود 5 درصد کبالت در این فولاد، چقرمگی این فولاد را در مقایسه با فولادهای هم رده مانند 1.3355 افزایش می دهد. هم چنین این فولاد از مقاومت حرارتی بسیار بالا و سختی فوق العاده برخوردار می باشد.از این فولاد در ساخت تیغه های برشی، ابزارهای کار با چوب، ابزارهای چرخشی و ... استفاده می گردد. 

 فولاد تندبر


فولاد 1.3265 :  از جمله فولادهای ابزاری تندبر معروف به خشکه هوایی می باشد که به دلیل دارا بودن درصد بالای عنصر تنگستن، از مقاومت به سایشی بسیار زیادی برخوردار می باشد. وجود حدود 10 درصد کبالت در این فولاد، چقرمگی این فولاد را در مقایسه با فولادهای هم رده مانند 1.3355 و 1.3255 افزایش می دهد. 
هم چنین این فولاد از مقاومت حرارتی بسیار بالا و سختی فوق العاده برخوردار می باشد.
 

 فولاد تندبر

فولاد 1.3207 :  در خانواده فولادهای تندبر قرار دارد که از آن برای ساخت ابزار تراش، فرز برای خشن کاری، سنگ زنی، ابزار کار بر روی چوب، ابزار سردکار تحت تنش بالا و ابزار براده برداری استفاده می شود .

 فولاد تندبر
 
قیمت فولاد آلیاژی در جهان متاثر از قیمت عوامل مهمی از جمله موارد اولیه و قیمت سوخت و انرژی و هزینه های حمل و نقل می باشد. قیمت فولادهای تندبر  نیز علاوه بر عوامل فوق تا حدودی از میران عرضه و تقاضا یا به نوعی حجم خرید فولادهای تندبر در بازار تاثیر می پذیرد. برای دریافت قیمت دقیق فولادهای تندبر می توانید با کارشناسان فروش فولاد حامیران در ارتباط باشید.   فروش فولاد تندبر در مجموعه حامیران با تضمین کیفیت و قیمت انجام می گیرد.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت