به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، احمد دنیانور مدیر عامل فولاد جنوب در گفتگویی با اشاره به وضعیت بازار فولاد در شرایط تحریم گفت: طرف های اروپایی ما اعلام کردند که به علت اعلمال تحریم ها علیه ایران تا موقع مشخص شدن ساز و کارهای مالی از تمدید آن خودداری خواهد کرد. در حال حاضر هنوز مشکلات کشورهای اروپایی حل نشده و ساز و کارهای مالی همان SPV است که شرکت ها در انتظارند تا ببینند کدام یک از کشورها میزبانی و یا مدیریت آن را تقبل خواهد کرد.

دنیانور در اداه با اشاره به قیمت فولاد و فروش این محصول خارج از بورس اظهار داشت: در حقیقت یکی از مهم ترین دلایل ایجاد بورس در بازار فولاد، اعمال قانون بر معاملات این بازار می باشد که باید بر مینای عرضه و تقاضا صورت گیرد. در حقیقت یکی از مهم ترین وظایف بورس کالا کشف قیمت های واقعی و انجام معاملات امن می باشد. چنانچه ما فعالیت ها را در بورس محدود کنیم بطوری که نرخ دستوری برای هر کالا تعیین گردد، آنگاه از حالت بهره برداری خارج می گردد.

در حال حاضر مهم ترین دلیل آزاد سازی قیمت فولاد، بالا رفتن قیمت مواد اولیه و افزایش نرخ تمام شده محصولات در بازار می باشد. میزان افزایش قیمت ها به اندازه ای زیاد بوده است که چنانچه این روند ادامه می یافت، بسیاری از تولید کنندگان مجبور به تعطیلی مجموعه هایشان می شدند. چرا که تولید در این بازار دیگر بصرفه نبوده است. اما در حال حاضر بدلیل عرضه محصولات در بورس، چنانچه قیمتی کشف نشود آنگاه محصول مورد نظر به بازار ازاد وارد می شود که با این وجود آزاد سازی قیمت فولاد کاری کاملا درست بوده است.

مدیرعامل فولاد جنوب درباره بخشنامه صادراتی بانک مرکزی و معافیت های جدید اظهار داشت: این بخشنامه تا حدودی وضعیت را بهتر می کند و قدرت مانور برای صادرات را بالا می برد اما باز با آن فرم ایده آل فاصله دارد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد mo40، خرید فولاد ضدزنگ، قیمت فولاد آلیاژی یزد، خرید فولاد ck45 و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.