خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

ویژگی فولادهای سمانتاسیون :

فولاد سمانته به علت دارا بودن کربن پایین و کرم و نیکل بالا در مقابل فشار و اصطکاک مقاومت بسیار دارد. برای ساخت انواع چرخ دنده پیستون میله های هزار خار ، گژن پین میل فرمان قطعات حفاری، در صنعت ریسندگی و بافندگی و … به کار می رود و هر مقدار که نیکل این نوع فولاد بالاتر باشد مقاومت در برابر پیچش و ضربه قویتر میشود با عملیات سمانتاسیون در آبکاری پوسته این فولاد باسختی HRC 60-+2 و مغز این فولاد نرم بوده و در مقابل فشار و پیچش مقاومت فراوانی دارد . و در صنعت سند بلاس نیز کاربرد فراوان دارد..
انواع فولاد سمانتاسیون

فولاد 1.5919 :  که در خانواده فولادهای سمانتاسیون قرار دارد،  مخصوص سخت کاری سطحی می باشد که شامل عناصر کرم و نیکل بوده و باعث افزایش استحکام و چقرمگی در این گرید می شود. برای قطعات تحت تنش بالا مناسب بوده و چقرمگی بیشتری نسبت به گرید 1.7131 در مغز دارد.

فولاد 1.1141 : این گرید که نام آن ck15 می باشد، در دسته فولادهای سمانتاسیون  محسوب شده که حدود۰.۱۵ درصد دارای عنصر کربن می باشد. از استحکام زیادی برخوردار نیست، اما با عملیات حرارتی می توان این ویژگی را بهبود بخشید.

فولاد 1.6587 :  در خانواده فولادهای سمانتاسیون قرار دارد از مقاومت در برابر فشار واستحکام بالا برخوردار است.

فولاد 1.5920 :  که در خانواده فولادهای سمانتاسیون قرار دارد از سختی پذیری سطحی  بالا، چغرمگی و مقاومت به ضربه خیلی خوب برخوردار است.

فولاد 1.5860 : در خانواده فولادهای سمانتاسیون قرار دارد که دارای استحکام  و چغرمگی بالا برخوردار است.

فولاد 1.6523 :  که در خانواده فولاد های سمانتاسیون قرار دارد از مقاومت سایشی سطحی خیلی خوب و استحکام و سختی پذیری برخوردار است.

فولاد 1.7131 :  در خانواده فولادهای سمانتاسیون قرار دارد که دارای چغرمگی خوب و سختی پذیری سطحی متوسط می باشد.

فولاد 1.3559 :  که در خانواده فولاد های سمانتاسیون قرار دارد و دارای سختی پذیری متوسط، قابلیت عملیات حرارتی و استحکام متوسط می باشد.

قیمت فولاد سمانته :  فولاد سمانته بخاطر درصد کربن پایین و در عین حال کرم و نیکل بالا دارای مقاومت بسیار خوبی در مقابل فشار و اصطحکاک است. از همین جهت است که از فولاد سمانته برای ساخت قطعاتی همچون چرخ دنده ، میل فرمان و قطعات حفاری استفاده می شود. قیمت فولاد سمانته بسته به سایز آن و موجود بودن آن و میزان تقاضا در بازار برای آن متفاوت است. شرکت فولاد آلیاژی اصفهان و فولاد آلیاژی ایران و همچنین اسفراین از تولید کنندگان فولاد سمانته در کشور هستند .
هر چند که در بازار بار های چینی و هندی نیز یافت میشود. شرکت فولاد حامیران نمایندگی رسمی شرکت فولاد آلیاژی اصفهان و همچنین نمایندگی رسمی فولاد آلیاژی یزد می باشد که برای خرید فولاد سمانته این دو کارخانه و دیگر تولید کنندگان می توانید با کارشناسان بخش فروش خرید فولاد سمانته حامیران در ارتباط باشید.قیمت فولاد سمانته در سایز های مختلف نیز از طریق همین کارشناسان قابل استعلام است و میتوانید لیست قیمت فولاد سمانته را از کارشناسان ما درخواست کنید.  فروش فولاد سمانته در مجموعه فولاد حامیران با تضمین کیفیت و قیمت انجام می گیرد.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت