خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

ویژگی فولادهای سمانته :

فولاد سمانتاسیون که در بازار به نام فولاد سمانته شهرت دارد در اصل به دو گروه تقسیم می شود.

انواع فولادهای سمانته :

گروه اول، که به دلیل کرم و نیکل بالا در برابر فشار و اصطکاک مقاومت بسیار خوبی دارد و در اصل برای ساخت انواع چرخ دنده ها، چرخ زنجیرها، محورها، قطعات تحت تنش زیاد با ابعاد کوچک و برای اتومبیل ها استفاده می شود، که می توان به فولاد 1.5919 اشاره نمود.
گروه دوم، به دلیل دارا بودن سطح بسیار سخت و مغزی نرم کاربرد دارد که بیشترین استفاده از آن در چرخ دندانه دار کوچک، میل، مرغکها، اجزای فرمان، محورها، پینها و سمبه ها استفاده نمود. از معروفترین آن فولاد 1.7131 می باشد.

عمرقطعات و استحکام آنها در برابر تنش ها تا حد زیادی به جنس آنها بستگی دارد بنابراین هرچه در انتخاب جنس محصول حساسیت بیشتری به خرج دهیم راندمان آن دستگاه به مراتب بالاتر می شود.
انتخاب گرید فولاد بستگی به کاربرد آن، نوع تنش ها و ابعاد و شکل هندسی قطعات، جنبه ها ی فنی و اقتصادی نیز در تصمیم گیری انتخاب موثر خواهد بود.
به طورمثال دربخش حمل و نقل مسافر، ایمنی در درجه اول اهمیت قرار دارد. بنابراین درمهندسی اتومبیل از ویژگی های فولادهای سخت شونده سطحی درموتورها و گیربکس ها بهره گرفته می شود.

فروش فولادهای سمانته :

شرکت فولاد حامیران نمایندگی فولاد آلیاژی اصفهان و عاملیت فروش فولاد آلیاژی ایران می باشد، برای گرفتن لیست قیمت فولاد سمانته و در خصوص راهنمایی کاربرد گریدهای فولاد سمانته با کارشناسان فروش فولاد سمانته شرکت فولاد حامیران تماس بگیرید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت