خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

 

ویژگی فولاد ابزار گرمکار

فولادهای گرمکار به دوگروه عمده تقسیم میشوند. عنصر اصلی گروه اول مولیبدن وگروه دوم تنگستن است. فولادهای مولیبدن دار  معمولاًچقرمگی ومقاومت به شوک حرارتی بهتری نسبت به گروه تنگستن دار از خود نشان میدهند. به همین دلیل میتوانید باآب سردشوند(این عمل باعث ایجاد شوک حرارتی میشود) از این دسته بیشتر برای فولادهای ابزارگرمکار استفاده میشود. فولادهای تنگستن دار مقاومت به نرم شدن وخستگی حرارتی بهتری از خود نشان میدهند اما به خاطر چقرمگی پایین، کاربردهای آنها خاص ومحدود میباشد. ابزار ساخته شده از فولاد گرمکار عموماً بایستی درمدتی طولانی، تنش های مکانیکی شدید همراه باتغییرات تنش های حرارتی را تحمل نماید.

انواع فولادهای گرمکار

 فولاد 1.2344  : در دسته ی فولادهای ابزاری گرم کار قرار دارد و برای کاربردهایی که دمای آنها بالای 316 درجه سانتیگراد می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. استاندارد بهلر این فولاد W302 می باشد. فولاد 1.2344 دارای مقاومت به سایشی خوب، چقرمگی عالی و سختی پذیری خیلی خوبی می باشد .

فولاد ابزار گرمکار

فولاد 1.2567 :  در دسته فولاد های ابزاری گرمکار می باشد که نسبت به سایر گریدهای گرمکار به دلیل حفظ سختی در دمای بالا ،عملکرد بهتری دارد. این فولاد به دلیل تنگستن بالامقاومت به سایش داغ بسیار خوبی دارد،.هرچند بالا بودن تنگستن چقرمگی آن را کاهش میدهد.

فولاد ابزار گرمکار

فولاد1.2581 :  در خانواده فولادهای گرمکار قرار داشته و دارای تنگستن است. تنگستن استحکام در دمای بالا (در حالت سرخ رنگ شدن فولاد) را افزایش می دهد. هرچند چقرمگی را تا حدودی کاهش می يابد.این گرید برای ابزارهایی که با آب خنک می شوند استفداه نمیشود.سختی این فولاد در حالت آنیل ماکزیمم 240 برینل و در حالت سخت کاری شده بین 47 تا 53 راکول می باشد.

فولاد ابزار گرمکار

فولاد1.2343 :  که در خانواده فولاد های ابزارگرم کار قرار دارد دارای سختی پذیری بالا(عمیق)، قابلیت ماشین کاری خیلی خوب، مقاومت سایشی متوسط سختی بالا دمای سرخی، چقرمگی خوب و اعوجاج پایین می باشد.

فولاد ابزار گرمکار

فولاد1.2714 :  درخانواده فولادهای ابزار گرمکار می باشد که  قابلیت ماشین کاری خوب،مقاومت سایشی متوسط ، چغرمگی خوب، سختی پذیری متوسط و اعوجاج رو به پایین است.

فولاد ابزار گرمکار

فولادw360 :  در خانواده فولادهای ابزار گرمکار قرار دارد که دارای قابلیت سختی پذیری بالا، چغرمگی خوب، مقاومت به دمایی بالا، قابلیت رسانایی گرمایی بالا می باشد.

w360

قیمت فولاد گرمکار:

قیمت فولاد آلیاژی در جهان متاثر از قیمت عوامل مهمی از جمله موارد اولیه و قیمت سوخت و انرژی و هزینه های حمل و نقل می باشد. فروش فولاد گرمکار نوع دیگری از فولاد آلیاژی می باشد  که در صنایع مختلف برای ساخت ابزار برش و قالب های ریخته گری برای انواع آلیاژ های سبک و سنگین و... استفاده میشود. شرکت فولاد حامیران نمایندگی رسمی فروش فولاد ابزار گرمکار شرکت فولاد آلیاژی اصفهان  و همچنین عاملیت فروش فولاد گرمکار شرکت فولاد آلیاژی ایران می باشد. برای خرید فولاد گرمکار و یا دریافت قیمت فولاد 1.2344  با کارشناسان ما در شرکت فولاد حامیران در تماس باشید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 5 رای

نظرات کاربران

بازگشت