خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

میلگرد ها یکی از انواع فولادهای ساختمانی پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز می باشند و از آنها جهت مقاوم سازی بتن استفاده می شود. بتن ها به صورت کلی بسیار مقاوم و مستحکم هستند اما در برابر نیروهای کششی و چرخشی دارای ضعف بوده و ممکن است دچار شکستگی شوند. مهندسین با استفاده از میلگرد ها این ضعف بتن را رفع کرده و امکان ترک و شکستگی را به حداقل می رسانند. استفاده از میلگرد موجب شده تا دیگر نیازی به بتن ریزی با ضخامت بالا نباشد، به همین خاطر خرید میلگرد و استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز سبب کاهش هزینه ها شده است.
میلگردها نیز متناسب با نوع کاربردشان در بتن مورد استفاده قرار می گیرند. به صورت کلی میلگرد ها در سه نوع ساده، آج دار و آجدار پیچیده تولید می شوند که هرکدام باتوجه به نوع کاربردشان دارای مزایا و معایبی هستند. 
میلگردهای آج دار نسبت به دو نوع دیگر خاصیت خمش و شکسته شدن کمتری دارند، به همین خاطر مناسب ترین میلگرد برای بتن ریزی، میلگردهای آج دار هستند. 
در ادامه میلگردهای آج دار و انواع آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

میلگرد
 

میلگرد آجدار

محصول فولادی گرم نورديده به صورت ساده يا آج دار با مقطع گرد كه به صورت شاخه ای يا كلاف بسته بندی مي شود،قطر اسمی ميل گرد نمره ميل گرد مي باشد.
برجستگيهايی كه به صورت طولي (موازی محور ميل گرد) و يا عرضی (به هر صورتی غيراز طولي) روي سطح ميل گرد هنگام نورد ايجاد مي گردد.
میلگرد آجدار آهن یا آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن ( بتن ) مورد استفاده قرار می‌گیرد.
انواع میلگرد آجدار
1.    میلگرد آجدار با آج مارپیچ یا یکنواخت
2.    میلگرد آجدار با آج دوکی شکل
3.    میلگرد آجدار با آج مرکب
 از مشخصات میلگرد آجدار می توان به تنش تسلیم، استحکام کششی، نوع آج آن اشاره نمود.

 

فروش میلگرد | خرید میلگرد | قیمت میلگرد


میلگرد آجدار با آج مارپیچ یا یکنواخت از نوع میلگرد A2 بوده که به دلیل کمتر بودن درصد کربن در ساختار آن از قابلیت خم پذیری بهتری برخوردار است و در ساخت خاموت از آن استفاده می شود.
میلگرد آجدار با آج دوکی شکل از نوع میلگرد A3 بوده که دارای درصد کربن بیشتری نسبت به نوع قبل می باشد و بیشتر نقش سازه ای را در طراحی ها بر عهده دارد.
میلگرد آجدار با آج مرکب نیز از نوع میلگرد A4 بوده که به دلیل سختی بالای آن بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.
 به منظور درگیر شدن و افزایش هرچه بیشتر سطح تماس میلگرد با بتنی که میلگرد در آن مورد استفاده قرار می گیرد، می باشد.
شرکت فولاد حامیران با سالها تجربه در زمینه فروش میلگرد و محصولات فولادی، قادر است بهترین نوع و با کیفیت ترین محصولات را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد. هم چنین شما عزیزان می توانید جهت دریافت قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 4 از 5 - 7 رای

نظرات کاربران

بازگشت