خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

مرکزفروش فولاد های آلیاژی

فولاد یکی از معروف ترین و پرکاربردترین آلیاژهای دنیا محسوب می گردد. پرکاربرد بودن فولاد آلیاژی را به وضوح در تمامی جنبه های زندگی می توانید مشاهده نمایید از جمله صنعت خودرو سازی، ساختمانی، لوازم خانگی، هواپیما، کشتی و... .
ماده اولیه در ساخت فولاد ها سنگ آهن است، سنگ آهن پس از استخراج از معادن به کارخانه های مربوطه فرستاده شده و ناخالصی های آن گرفته می شود سپس درصدی از کربن و دیگر عناصر را به آن می افزایند.
هریک از عناصری که به فولاد اضافه می گردد موجب به وجود آمدن ویژگی های خاصی در فولاد می شود، به طور مثال میزان کربن در آلیاژهای فولادی آنقدر حائز اهمیت است که یکی از دسته بندی های فولاد بر اساس آن صورت می گیرد و شامل گروه هایی چون فولاد کم کربن، کربن متوسط، پرکربن و ابزار کربنی می باشد. فولاد های پرکربن به جهت داشتن کربن بالا مقاومت به سایش و سختی بالایی داشته و در مقابل، از چقرمگی و شکل پذیری کمی برخوردار است.
 

معرفی دسته بندی فولاد ها

علاوه بر کربن، فاکتور های دیگری نیز برای دسته بندی فولاد وجود دارد از جمله شکل ظاهری، روش تولید، عملیات حرارتی، ترکیب شیمیایی، کاربرد و... .
در دسته بندی فولاد بر اساس کاربرد می توان به فولاد ساختمانی اشاره کرد، این فولاد ها جهت ساخت سازه های ساختمانی استفاده شده و دارای اشکال مختلفی چون نبشی، ورق، میلگرد، تیرآهن و ناودانی می باشد. در دسته بندی فولاد بر پایه خواص یا همان ترکیب شیمیایی، فولاد های استنلس استیل قرار دارند که وجود لایه ای از کروم در سطح آن موجب شده تا در برابر خوردگی بیشترین مقاومت را از خود نشان دهد و اصطلاحا به آن فولاد زنگ نزن بگویند. منظور از عملیات حرارتی در دسته بندی فولاد، قابلیت گرم شدن و بعد از آن سریعا سرد شدن است، فولاد های سمانتاسیون بالای 0.25 کربن داشته و به خوبی عملیات سخت کاری و حراری بر روی آنها صورت می گیرد.

 

قیمت فولاد آلیاژی حامیران

هریک از انواع ذکر شده برای فولاد، دارای قیمتی متفاوت می باشد و نیازمند این است که شما عزیزان جهت اطلاع از قیمت با کارشناسان فروش فولاد  آلیاژی تماس حاصل فرمایید. شرکت فولاد حامیران با بیش از نیم قرن تجربه با دیدگاهی متفاوت در حوزه ی صنعت فولاد کشور، حضوری فعال و تاثیر گذار دارد و همچنین با ارائه محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب به عنوان معتبرترین مرکز فروش فولاد های آلیاژی شناخته شده است. شما می توانید فولاد های آلیاژی قیمت مناسب و یا ارزان را با اطمینان کامل از کیفیت آن، از فولاد حامیران خریداری نمایید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت