خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

فولاد تریپ به انگلیسی (TRansformation Induced Plasticity) (TRIP) نامیده می‌شود. این نوع فولاد عبارت است از یک ریزساختار که معمولا فریت آلوتروپیک یا بینیت عاری از کاربید و آستنیت باقیمانده غنی از کربن می‌باشد.

آستنیت باقیمانده متحمل استحاله مارتنزیتی در قسمت طول تغییر شکل می‌دهد که توانایی فولاد به کار سخت شدن را زیاد می‌کند، پس ناپایداری پلاستیک به تاخیر می‌افتد.
در این شرایط مارتنزیت ریزساختار را استحکام می‌دهد. سیلیسیوم یک عنصر حیاتی در این فولادها است، و غلظت آن معمولا بیشتر از %1 می‌باشد چون از رسوب سمنتیت در طول تشکیل بینیت بالایی جلوگیری می‌کند، به همین دلیل اجازه باقیمانده آستننیت را می‌دهد. 

تولید فولاد تریپ با استفاده از عملیات حرارتی 

فولادهای تریپ را می توان با استفاده از نورد سرد، نورد گرم یا گالوانیزه گرم با استحکام حداکثر 800 مگاپاسکال تولید نمود. ساخت یک فولاد مستحکم و داکتیل ملزم به فرآیند آنیل intercritical است، لازم است بدانید فولاد به هنگام انجام عملیات حرارتی به دمای بالای یوتکتوئید انتقال می‌یابد.

ترکیب شیمیایی فولادهای TRIP

تریپ ها از 0.1 تا 0.4 درصد کربن برخوردار‌اند، عناصر آلیاژی موجود در ترکیبات شیمیایی فولادهای تریپ موجب جلوگیری از رسوب فاز سمنتیت فولادهای معمولی می شود. برای تثبیت فاز آستنیت در دمای اتاق از عناصری چون سیلیکون و آلومینیوم استفاده می شود.

کاربد فولاد TRIP در صنعت خودروسازی

کاربرد فولادهای TRIP  در صنعت

از دهه 1980 فولادهای تریپ به عنوان یکی ازاصلی ترین متریال‌ها در ساخت بدنه خودرو به حساب می‌‌آیند. باتوجه به اهمیت استحکام بدنه اتومبیل‌ها و صرفه جویی در مصرف سوخت، به تدریج استفاده از این نوع فولاد در صنعت خودروسازی گسترش یافت.
به طور کلی فولادهای TRIP بهترین نوع فولاد برای به کارگیری در صنایع خودرو محسوب می‌شوند چرا که مقاومت بالای آن‌ها موجب کاهش خسارات ناشی از تصادفات جاده‌ای می‌شود.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت