خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

فولادهای ساختمانی عمومی

منظور از فولادهای ساختمانی عمومی طبق استاندارد DIN 17100 فولادهایی هستند که عملیات حرارتی برای آنها پیش بینی نشده است. مهمترین مشخصه این فولادها خواص مکانیکی مثل استحکام کششی، تنش تسلیم و ازدیاد طول نسبی، گروه کیفی و ویژگی آنها جهت شکل دادن می باشد. تنش تسلیم به ضخامت محصول بستگی دارد و ازدیاد طول با افزایش استحکام کاهش می یابد.

حرف S برای بدنه اصلی در نام فولاد استفاده شده است که معرف فولاد ساختمانی می باشد و عدد بعد از آن استحکام تسلیم را برحسب MPa نشان می دهد. این مقدار استحکام برای ضخامت کمتر از 16 میلیمتر صادق است، در ضخامت های بیشتر از 16 میلیمتر این استحکام کاهش می یابد.

در این دسته فولادها، عبارت بعدی معرف خواص مکانیکی تکمیلی (انرژی ضربه در دماهای مختلف)، انواع عملیات حرارتی و فرایند های مختلف تولیدی و عبارت الحاقی دوم نشان دهنده نوع شکل دهی محصول فولادی می باشد. در این استاندارد مفهوم بعضی از حروف و اعداد نیامده است بنابراین برای اطلاعات تکمیلی این دسته از فولاد ها باید به استاندارد های دیگری مثل BS EN 10025  مراجعه کرد.

گریدهای فولاد ساختمانی

ST37: این فولاد به عنوان فولاد نرمه و کم کربن شناخته شده می باشد و به واسطه درصد کربن پایین از خاصیت جوش پذیری بالایی برخوردار است و در مصارفی چون ساخت مقاطع فولادی اعم از پروفیل و ناودانی کاربرد دارد.

فولاد ST37

ST52: فولاد ST52 در صنعت با نام فولادهای پرمقاومت کم آلیاژ نیز شناخته شده می باشد. مشخصات این فولاد شامل استحکام کششی و سختی مطلوب، قابلیت انعطاف پذیری و قابلیت پردازش بالا می باشد.  این فولاد در دنباله قالب، پشت بندها، دسته ها، قطعات مختلف صنعتی کاربرد دارد.

برای تماشای ویدیو بررسی کامل مشخصات و کاربرد فولاد ST52 لینک زیر را کلیک کنید:

🔗 فولاد ST52

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 5 رای

نظرات کاربران

بازگشت