خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

 

آشنایی با فولادهای ابزارسردکار

فولادهای ابزار سردکار برای ساخت ابزارهایی مورد استفاده قرار می گیرند که دمای سطح آنها در حین کار بیش از 200 درجه سانتیگراد نشود، ( به غیر از فولاد مارایجینگ IASC2706 که میتوان تا دمای 4500 درجه سانتیگراد از آن استفاده نمود ). این فولادها در دماهای کمتر از 200 درجه سانتیگراد، با داشتن خواص ذیل، مقاومت ابزار را در برابر تنش های شدید ناشی از فرآیندهای مختلف ماشین کاری و شکل دهی، تضمین می نمایند:

  • سختی بسیار بالا
  • مقاومت به سایش بالا
  • استحکام فشاری و ضربه ای عالی
  • پایداری ابعادی بالا در سختکاری
  • قابلیت ماشین کاری کافی
  • مقاومت به ضربه خوب

متوسط ترکیب شیمیایی بعضی از فولادهای ابزار سردکار تولید شده IASC

متوسط ترکیب شیمیایی بعضی از فولادهای ابزار سردکار تولید شده IASC

ویژگی های فولاد1.2379:

فولادIASC2379  از انواع فولادهای لدبوریتی (پرکربن- پرکرم) بوده که از قابلیت مقاومت به ضربه بالایی برخوردار است، بنابراین در مصارف برشی کیفیت لبه های ابزار به مدت طولانی تری حفظ میگردد. قابلیت مقاومت به بازگشت این فولاد موجب شده تا بتوان پس از سخت کاری ویژه، قطعه را نیتراسیون نمود. درجدول ذیل خواص اساسی چند فولاد ابزار سردکار به طور کیفی مقایسه شده و موقعیت کیفی فولادIASC2379   نیز مشخص گردیده است:

فولادهای لدبوریتی

کاربردهای فولاد 1.2379:

فولاد IASC2379 در فرآیندهای مهم ساخت و شکل دهی، شامل shearing، cold forming و قابل به کارگیری است. برخی از ابزارهایی که برای ساخت آن ها از این فولاد استفاده می گردد عبارت اند از:

Deep drawing and cold extrusion tools ( dies insert , punches , shearing bushes ) shearing blades , thread rolling dies , cold rolls for multiple-roll stands , pressing tools for the ceramics and pharmac-eutical industries , wood working tools.

خصوصیات  فولاد 2379 جهت فرآیندهای ساخت و شکل دهی

آنیل:

محدوده دمایی: 860-830 درجه سانتیگراد / سردشدن: درکوره / سختی حاصله: HBN<240

سخت کاری:

محدوده دمایی : 1050-1000 درجه سانتیگراد / محیط کوئنچ: روغن، هوا یا               Hot bath

سخت کاری ویژه:

محدوده دمایی: 1080-1050 درجه سانتیگراد / محیط کوئنچ: روغن، هوا یا  Hot bath

بازگشت:

بلافاصله پس ازعملیات کوئنچ، فولاد آهسته و یکنواخت به دمای بازگشت رسانده می شود، بازگشت بایستی دو تا سه بار انجام شده  و سردشدن بین بازگشت ها نیز باید تا دمای محیط صورت گیرد. ابزاری که به منظور سختکاری ویژه در دمای بالا آستنیته شده بایستی مرتبه اول دردمای 530-520 درجه سانتیگراد و در مرتبه دوم در دمای 50-30 درجه سانتیگراد کمتر از مرتبه اول بازگشت داده شود. مرتبه سوم بازگشت احتیاطی و برای تنش زدایی است، توصیه می شود برای تضمین موفقیت در دستیابی به خواص مورد انتظار، سخت کاری و عملیات حرارتی نهایی فولادهای ابزار به کارگاه هایی سپرده شود که دارای دانش کافی، تجربه، مهارت زیاد و تجهیزات قابل کنترل و دقیق هستند.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت