خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

فولاد و اهمیت ایران در سطح بین المللی

یک موسسه معتبر اوکراینی با نام موسسه متال اکسپرت که اکثر بازار CIS و کشورهای آسیای میانه عضو آن هستند، در هفتم مهر (28 سپتامبر) کنفرانس مجازی با موضوع بازارهای لحظه ای فولاد را برگزار گردانید. این موسسه دید جهانی دارد و موضوعات مختلفی را تحت پوشش خود قرار می دهد.
- دغدغه صادرات فولادی:
در این کنفرانس سنخرانان بین المللی بسیاری حضور داشتند و در این بین دو سخنران ایرانی با نام های دکتر کیوان جعفری طهرانی و مهندس مجتبی وحیدنیا نیز حضور به عمل آورند.
در این کنفرانس برای سایر کشورهای شرکت کننده این موضوع مطرح بود که درصورتی که ایران طبق برنامه ها بتواند به سطح تولیدات مدنظر خود برای صادرات برسد، با وجود تحریم های وضع شده چطور امکان صادرات این کالای صنعتی فراهم خواهد بود؟
مورد دیگری که در این کنفرانس مطرح گردید این بود که باتوجه به وجود عدم تعادل در تامین مواد اولیه فولادی، ایران چگونه می تواند در جهت رفع نیاز داخلی و توسعه صادرات گام بردارد؟
همچنین در رابطه با صادرات سنگ آهن نیز مباحثی مطرح گردید. دیدگاهی که از بیرون نسبت به ایران وجود دارد به این صورت است که در آینده نزدیک ایران برای تامین سنگ آهن با کسری مواجه خواهد شد.
- محوریت پاسخ سخنرانان:
محور اصلی سخنرانان ایرانی در مورد محصولات فولادی تولید شده و سیاست های مدنظر اجرایی بود و درجهت بهبود توسعه صادرات ایران در مقابل چالش هایی است که در سطح بین المللی وجود دارد، مطالبی را ارائه دادند. دکتر طهرانی در سخنرانی خود به تاثیر بسزایی که تحریم ها بر صنعت فولاد ایران داشته است نیز اشاره کردند.
در همین خصوص به موضوعاتی در رابطه با توسعه اکتشافات اشاره نمودند و به این نکته  نیز  اشاره کردند که صادرات محصولاتی مثل سنگ آهن، گندله و کنسانتره زمانی تحقق پیدا می کنند که نیاز داخلی فولادسازان ایرانی برای این کالاها تامین باشد.
در این کنفرانس به نقش استراتژیک کشور چین نیز اشاره شد. و بالابودن تولیدات فولاد در سطح بین المللی را سهم بیشتر آن را به سمت کشور چین بیان کردند.
لازم به ذکر است طبق خبر منتشر شده در سایت شرکت حامی آلیاژ آسیا با عنوان " قیمت فولاد و نقش تعیین کننده کشور چین " به نقش تعیین کننده کشور چین در تعیین قیمت محصولات فولادی اشاره داشته ایم.
 - کلام آخر:
در انتها می توان گفت کشور ایران از نظر استراتژیک در موقعیتی قرار دارد که مورد توجه کشورهای دیگر می باشد. تصمیم گیری ها و سیاست ها داخلی باید گونه ای وضع شوند که ابتدای امر منافع داخلی تامین کنندگان را پوشش دهد و در گام بعدی به سمت و سوی توسعه صادرات نیز توجه شود.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت