خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

دستگاه جوش اره نواری

در ابتدا لازم است بدانید شکل ظاهری اره نواری به چه صورت بوده و در کجا کاربرد دارد. اره نواری دارای تیغه بلند و تیز است و متشکل از یک باند و فلز دندانه دار می باشد. معمولا از این دستگاه در نجاری، فلزکاری و برش الوار استفاده می گردد. تیغ دستگاه اره نواری دارای انواع مختلفی از جهت اندازه و سوراخ های دندانه می باشد از این رو می توان به راحتی برش های متنوعی را در چوب، فلز و پلاستیک توسط آن انجام داد.
امروزه با توجه به گستردگی در سایز تیغ اره نواری، ابتدا آن را به صورت یک نوار بلند و پیوسته (رول) تولید کرده سپس متناسب با هر دستگاه اره نواری، قسمتی را بریده و با جوش دادن دو سر آن، به یک حلقه تیغ اره نواری تبدیل می نمایند. معمولا عرض تیغ اره نواری دارای استاندارد مشخصی است و طول آن متناسب با دستگاه تغییر می کند و کاملا مختص به همان دستگاه می گردد.

بررسی عملکرد دستگاه جوش تیغ اره نواری

عملکرد دستگاه جوش تیغ اره نواری به این صورت است که ابتدا توسط روشی به نام جوش سربه سر، دو سر تیغ اره نواری را مستقیما به یک دیگر وصل کرده سپس برای مرحله آنیل کردن آماده می نمایند. در روش آنیل یا تابکاری قطعه مورد نظر گرم شده و به آرامی سرد می گردد. این فرآیند موجب تغییر در خواص مکانیکی همچون افزایش انعطاف پذیری در محل جوش خواهد شد، بهتر است بدانید افزایش انعطاف پذیری در پیشگیری از شکستن تیغ نقش به سزایی دارد.
یکی از پیشرفته ترین دستگاه های جوش مربوط به شرکت آلمان می باشد. شرکت فولاد حامیران با بهره برداری از دستگاه BAS 065  ساخت شرکت آلمان مدل سال 2016، مفتخر است تا خدمات جوش را با کیفیت عالی انجام نماید، همچنین می توانید جهت اطلاع از قیمت دستگاه جوش اره نواری با کارشناسان فروش فولاد حامیران تماس حاصل فرمایید.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 4 رای

نظرات کاربران

بازگشت