خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

 سردکار

در ترکیبات فولاد ابزار سردکار، الزاما تعداد کربن بالا بوده و برخی عناصر آلیاژهای دیگر مانند کروم، مولیبدن، منگز و تنگستن با مقدار متغیر موجود است. وجود این عناصر آلیاژی در فولاد سردکار ، سبب افزایش سختی شده و در نهایت فولاد با اعوجاج و شکل پذیری کمتری در روغن سرد خواهد شد.

کاربرد فولاد های ابزار سردکار

یکی از کاربردی ترین موارد استفاده از فولاد ابزار سردکار، ساخت ابزارهای سرد برش کاری است، ضخامت این ابزاردر محدوده  0.001_6mm  می باشد. تولید ابزار آلاتی مانند میله های تزریق، پانچ،قالب های مارک زنی، سمبه و... از کاربردهای دیگر این فولاد محسوب می شود. حداکثر دمای سرویس دهی در ابزار سرد 200 درجه سانتیگراد است. در دمای بیش از 200 درجه نمی توان از آن ها استفاده نمود چراکه استحکام و سختی خود را از دست داده و تغییر شکل می دهند. یکی از فولاد های ابزار سردکار فولاد 2080 است که از سختی و مقاومت به سایش بالایی برخوردار است. 2080 چقرمگی و قابلیت ماشین کاری نسبتا خوبی دارد. برای بررسی و اطلاعات بیشتر سایر گرید های سردکار به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

فروش فولاد سردکار

یکی از نمایندگی های فروش فولاد سردکار فولاد حامیران است. شرکت فولاد حامیران نمایندگی فولاد آلیاژی اصفهان و عاملیت فروش فولادی آلیاژی ایران می باشد. شرکت حامیران با در اختیار داشتن نمایندگی فولاد بهلر، جایگاه ویژه ای را در بازار خرید و فروش فولاد به خود اختصاص داده است.


 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت