خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

قیمت سمانته

در ابتدا باید بدانید فولاد سمانته چیست و چه کاربردهایی دارد؟ فولادهای سمانته یا سمانتاسیون جزء فولادهای حرارتی به شمار می‌روند. اصطلاحا سمانته کردن به معنای سخت‌کاری سطحی و نرم باقی ماندن مغز فولاد می‌باشد. فولادهایی که کربن آن‌ها زیر 0.3 باشد سمانته محسوب می‌شوند. از آن جا که این نوع فولاد ذاتا کربن کمی دارد؛ برای تقویت سختی آن، می بایست به سطح فولاد کربن نفوذ داد. بعد از انجام این مراحل یک فولاد سمانته با مغز نرم و مقاومت سختی بالا خواهیم داشت. در فولاد های سمانتاسیون مقاومت به ضربه و سایش بالا نیاز است. کاربردی‌ترین مثال برای سمانته‌ها، چرخ دنده‌ها هستند، چرا که دارای مغزی نرم، سطحی سخت و مقاومت به سایش و ضربه بالایی می‌باشند. 

میلگرد سمانته

میلگردهای سمانتاسیون با استفاده از عملیات حرارتی و کربن‌دهی تولید می‌شوند. میلگرد سمانته علاوه بر کربن، عناصر آلیاژی دیگری مانند منگنز، کروم، سیلسیوم، نیکل، و مولیبیدن هم در ترکیبات خود دارد. فولاد سمانته 7131 در حالت اولیه کربن کمی داشته و به همین خاطر از سختی بالایی برخوردار نیست. جهت افزایش سختی 7131 طی عملیات حرارتی به آن کربن اضافه می‌کنند تا سختی مورد نظر را به دست آورند. 

 

فولاد سمانته 5920 

5920 یکی دیگر از فولادهای آلیاژی سمانته است که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. فولاد سمانته 5920 از کربن بالایی برخوردار نیست؛ همین امر موجب شده تا امکان سخت‌کاری و سمانتاسیون را داشته باشد. از دیگر مشخصات این فولاد میتوان مقاومت به ضربه و چقرمگی بالای آن را نام برد. سطح سخت و مغز نرم این فولاد موجب شده، تا در صنعت تولید چرخ‌دهنده‌ها مورد توجه باشد. برای مشاهده سایر گریدهای سمانتاسیون به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

 

قیمت فولاد سمانتاسیون

در صورتی که قصد خرید فولاد سمانته را دارید؛ جهت اطلاع از قیمت سمانتاسیون با کارشناسان فروش فولاد حامیران تماس حاصل فرمایید. کارشناسان فروش ما، آماده پاسخ به سوالات و ارائه مشاوره تخصصی به شما عزیزان هستند.
 

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت