خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

قیمت فولاد زنگ نزن

فولاد ضد زنگ یکی از فولاد های مهم و پرکاربرد در صنعت است که وجود برخی از آلیاژ های خاص در ترکیب آن موجب شده تا ویژگی هایی چون مقاومت بالا در برابر اکسید شدن، پوسته شدن و تغییر شکل در دماهای بالا را داشته باشد. همچنین می توان گفت بالا بودن قیمت فولاد زنگ نزن در بازار فولاد، تحت تاثیر همین ویژگی ها می باشد.
مقاومت بالا در برابر اکسید شدن به خاطر درصد بالای عنصر کروم در ترکیب آلیاژی سازنده این فولاد است، بهتر است بدانید وجود عناصر دیگری چون مولیبدن و نیکل نیز مقاومت به خوردگی و حرارت را در فولاد زنگ نزن افزایش می دهد.
شاید برایتان سوال شود کروم بالا چه تاثیری در مقاومت به خوردگی دارد، در واقع لایه کروم در سطح فولاد استنلس استیل مانند یک محافظ عمل کرده و مانع از واکنش آهن با اکسیژن و در نهایت اکسید آهن می گردد.

 

فولاد ضد زنگ 304 و 316

فولاد زنگ نزن دارای گرید های مختلفی از  جمله 304، 316، 309، 310، 321 و 430 و... است. در این میان 304 و 316 از پرکاربردترین فولادهای استنلس استیل محسوب می شوند.

 این دو گرید از نظر شکل ظاهری بسیار شبیه به هم بوده ولی از نظر ترکیبات شیمیایی با یک دیگر متفاوت اند. دلیل این تفاوت وجود عنصر مولیبدن در ساختار فولاد ضد زنگ 316 است، عنصر مولیبدن موجب افزایش مقاومت به خوردگی فولاد در برابر کلرید و سایر حلال های صنعتی می گردد. 

 

قیمت فولاد زنگ نزن

موارد استفاده گرید 304 و 316

فولاد زنگ نزن 304 معمولا در لوازم خانگی، لوله کشی، اتصال دهنده ها، مبدل های حرارتی و فولاد 316 عموما برای عملیات دریایی کاربرد دارد، به طور کلی گرید 304 زمانی استفاده می شود که شکل پذیری فولاد حائز اهمیت است.
فولاد زنگ نزن 316 این قابلیت را دارد تا همواره بدون ایجاد کوچک ترین خوردگی در معرض آب قرار گیرد. 
لازم به ذکر است اگر از نظر اقتصادی قصد خریدی مقرون به صرفه را دارید و پایین بودن قیمت فولاد زنگ نزن برایتان اهمیت دارد، گرید 304 انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. 

 

در این مطلب تلاش کردیم تا توضیحی کلی در رابطه با استیل فولاد زنگ نزن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش فولاد حامیران تماس حاصل فرمایید.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 4 از 5 - 5 رای

نظرات کاربران

بازگشت