خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

قیمت فولاد فنر

یکی دیگر از فولادهای آلیاژی، فولاد های فنر هستند. این فولادها همان طور که از اسمشان پیداست، از خاصیت ارتجاعی بالایی برخوردار می باشند. خاصیت ارتجاعی این امکان را به فولادهای فنری می دهد تا با وارد کردن نیروی مشخصی تغییر شکل دهند و بعد از حذف نیرو به حالت اولیه خود بازگردند. خاصیت شکل پذیری الاستیک باید به حدی باشد که فنر تغییر شکل ندهد، در غیر اینصورت فنر از کیفیت خوبی برخوردار نیست. برای تولید فولاد فنر با محدوده الاستیک بالاتر می توان عناصری همچون Si، Cr، Mn، V، Mo و Ni را به ترکیبات آن اضافه نمود. یکی از پرکاربردترین فولادهای فنری، که حد تسلیم بالایی دارد فولاد فنر ck75 است. از فولادهای فنری در ساخت انواع تیغه اره، واشر، صنعت قطعات ماشین و.. استفاده می کنند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر گریدهای فولاد های فنر به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

فولاد فنر

 

ورق فولاد فنر 

ورق فنری در طی انجام عملیات حرارتی به وسیله آب یا روغن سرد شده و بلافاصله برگشت داده می شود، همین امر موجب ایجاد خاصیت ارتجاعی و الاستیک در فنر فولادی می شود. وجود کربن بالا در این ورقه ها موجب شده تا از استحکام و مقاومت به سایش بالایی برخوردار باشند. ورقه های فولادی با ضخامت و ابعادهای مختلفی تولید می شوند. به عنوان مثال تسمه ها و فنرهای 8159 در بازار معروف و پرطرفدار هستند. 1.8159 کربن، منگنز و کروم قابل قبولی در ترکیبات خود به همراه دارد که مقاومت به سایش و محدوده الاستیک آن را تضمین می کند. 

 

فولاد فنر

 

کاربرد فولاد فنر

فولادهای فنر این قابلیت را به محصول می دهند تا بعد از هربار خمیدگی، فشردگی، پیچ خوردگی و یا کشیدگی به حالت اول خود بازگردند، به طور کلی میزان خاصیت الاستیک هر فنر محدوده حد تسلیم آن را مشخص می نماید. همین ویژگی فنرها موجب شده تا کاربردهای فراوانی را در صنایع مختلف به خود اختصاص دهند. یکی از مهم ترین کاربردهای فولاد فنر ساخت قطعاتی همچون فنرها، واشرها، سیستم تعلیق اتومبیل و... در صنعت خودروسازی می باشد. هم چنین فنرها در ساخت بسیاری از قطعات، دستگاه ها و تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

فروش فولاد فنر

قیمت فولاد های فنری با توجه به ابعاد و ضخامت آنها تعیین می شود. اگر قصد خرید فولاد فنر را دارید با کارشناسان فروش شرکت فولاد حامیران تماس حاصل نموده تا جزئیات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.
 

 

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 3 از 5 - 3 رای

نظرات کاربران

بازگشت