خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

نبشی

فولاد ها از نظر کاربرد به گروه های مختلفی تقسیم می گردند که شامل فولادهای زنگ نزن،ابزاری، فنر، ساختمانی و غیره می باشند. لازم است بدانید پایین بودن درصد کربن سبب کاهش سختی فولاد می شود، از آنجا که فولاد ساختمانی درصد کربن پایینی دارد می توان نتیجه گرفت این گروه سختی کمی داشته و یک فولاد نرم محسوب می شود.
 این دسته از فولادهای نرم که همان فولادهای ساختمانی هستند به دلیل شکل پذیری و قابلیت جوش کاری مطلوب، برای ساخت انواع سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این سازه ها عبارت اند از  ناودانی، نبشی، میلگرد، تیرآهن و... .
در این مقاله قصد داریم در رابطه با نبشی و کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کاربرد و مشخصات نبشی

نبشی یکی از مهم ترین پروفیل های ساختمانی به حساب می آید که به صورت مرکب و منفرد در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. شکل ظاهری سطح مقطع آن به شکل دو ضلع (بال) عمود برهم است، این بال ها در بعضی نبشی ها مساوی و در بعضی دیگر به صورت نامساوی می باشد.  
برای مثال ابعاد نبشی به صورت 4*40*40 بیان می شود که دو عدد اول طول بال و عدد سوم ضخامت نبشی را نشان می دهد. در صورتی که دو بال نبشی برابر باشد می توان آن را به صورت 4*40 نیزنمایش داد. 
علاوه بر شکل ظاهری روش تولید نبشی ها نیز با یک دیگر متفاوت است، لازم به ذکر است این تفاوت ها بر قیمت نبشی در بازار فروش فولاد نیز بی تاثیر نبوده است.
 روش تولید نبشی به دو دسته پرسی و فابریک تقسیم می شود:
نبشی پرسی: نبشی پرسی از خم نمودن یک ورق رول شده ی فولادی به طول 6 متر تولید می گردد. در واقع در این روش ورق های برش خورده را توسط دستگاه رول فورمینگ به شکل مورد نظر در می آورند.
نبشی فابریک: نبشی فابریک از قرار گرفتن شمش ها در داخل کوره حرارتی و عبور از قفسه های نورد به وجود می آید، این شمش ها پس از عبور از قفسه های نورد، سطح مقطعشان کاهش و طولشان افزایش می یابد و در نهایت نبشی فابریک از خط تولید خارج می گردد.

 

قیمت نبشی ساختمانی

شرکت فولاد حامیران با سالها تجربه در زمینه تولید انواع محصولات فولادی همواره آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید نبشی و سایر محصولات با کارشناسان فروش حامیران در تماس باشید.
 

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 6 رای

نظرات کاربران

بازگشت