خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

قیمت k100 | قیمت k110 

اسپیکا یکی از فولادهای ابزاری سردکار با محتوای کربن و کروم بالا، مقاومت سایشی زیاد و ثبات ابعادی در حین عملیات حرارتی است که بر اساس استاندارد های مختلف اسامی دیگری نیز دارد. k110 استاندارد شرکت بهلر و 2379 بر اساس استاندارد DIN  (موسسه ملی آلمان) نام گذاری شده است.
همانطور که گفته شد فولاد 2379 کروم بالایی دارد، زمانی که کروم با کربن ترکیب شود کاربیت ساخته شده و SPK را به فولادی ضد سایش و سردکار تبدیل می نماید.

لازم است قبل از خرید فولاد با ویژگی ها و کاربرد فولاد مورد نظر و برند تولیدی آن کاملا آشنا شوید تا خرید صحیح تری داشته باشید. در رابطه با قیمت K110 و یا قیمت K100  متاسفانه به علت نوسانات ارزی قیمت ثابتی نمی توان در نظر گرفت به همین دلیل جهت اطلاع از قیمت روز فولاد با کارشناسان فروش حامیران تماس حاصل فرمایید.

 

فولاد سردکار 2379

 

ویژگی فولاد های سردکار 

فولاد سردکار درعین شکل پذیری بالا، شکننده است به همین علت بهتر است برای کار با آن از ابزارآلات  دقیق استفاده گردد، همچنین در این نوع فولاد عمق سختی زیاد است و حین عملیات حرارتی اعوجاج کم تری نیز اتفاق می افتد. درعملیات حرارتی فولاد را کاملا گرم کرده سپس در محلولی مثل آب یا روغن تا مغز آن را سرد می نمایند، فولاد های سخت شونده در روغن (گروه O ) دارای بیشترین درصد کربن است و در عملیات حرارتی کوچیک ترین ذرات آن سرد شده و کاملا سخت می گردد.

نوع دیگری از فولاد ها هستند که می توان در هوا آنها را سرد نمود، فولاد 2379 با 2.5 درصد کربن و 1.5 درصد کروم در این دسته جای دارد نام دیگر این استاندارد D2 می باشد. فولاد های گروه D این قابلیت را دارند تا در حرارت بالا نرم شده و به صورت دلخواه شکل بگیرند. فولاد d2 در عملیات برش ورق سیاه و گالوانیزه ، ابزار آلات نجاری، تیغه های برشی سرد و...  کاربرد دارد. 

فولاد حامیران با سالها تجربه در زمینه فروش انواع فولاد های آلیاژی مفتخر است تا شما را در زمینه خرید فولاد k100 راهنمایی نماید تا شما عزیزان خریدی تضمین شده و باکیفیت را تجربه نمایید.


 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت