خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

لوله‌ی آتش‌خوار چیست؟

لوله‌های آتش‌خوار لوله‌هایی هستند که به دلیل جنس خاص، می‌توانند مایعات با حرارت بالا و گازهای پرفشار را از خود عبور دهند. وجود منگنز در ترکیب شیمیایی آن، به مقاومت در برابر حرارت کمک کرده‌است. استانداردهای مختلفی برای ساخت لوله‌های آتش‌خوار وجود دارد. یکی از این استانداردها، استاندارد DIN 2448 می‌باشد.
از لوله‌های آتش‌خوار در مواردی که مقاومت به حرارت موردنیاز باشد، استفاده می‌گردد. از قبیل این موارد می‌توان به ساخت دیگ‌های بخار، مبدل‌های حرارتی، منابع تحت فشار و همچنین در هرجا که فشار و حرارت باهم توام باشد، اشاره کرد.
میزان درجه حرارت لوله‌های آتش‌خوار با قطر 64 میلی‌متر به بالا، 450 درجه سانتی‌گراد و میزان فشار مایع آن‌ها حداکثر 32 اتمسفر می‌باشد. اما میزان فشار برای لوله‌های با قطر کمتر از 64 میلی‌متر، 80 اتمسفر می‌باشد.
در صورتی که لوله‌های آتش‌خوار احتیاج به جوشکاری داشته‌باشند، باید عملیات حرارتی پس از جوشکاری در مدت 15 دقیقه و با درجه حرارت 520 تا 600 درجه سانتی‌گراد صورت گیرد.
لوله‌های آتش‌خوار انواع مختلفی دارند. از مهمترین آن‌ها می‌توان به X42، A PI5L، A 106، A 335، A 333، X 70، X 52 اشاره کرد.
خرید لوله‌های آتش‌خوار از شرکت فولاد حامیران
برای اطلاع از موجودی و قیمت روز لوله‌های آتش‌خوار، شرکت فولاد حامیران تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در واحد فروش آماده‌ی پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت