خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

لوله‌ی گوشتدار چیست؟

لوله‌های گوشتدار، لوله‌هایی هستند که جنس آن‌ها از آهن با ضخامت بالاست و به دلیل همین ضخامت به آن لوله‌ی گوشتدار می‌گویند. معرفی و سایزبندی این لوله‌ها بصورت اندازه قطر خارجی (بیرونی) و قطر داخلی (درونی) می‌باشد. برای مثال: یک لوله با قطر خارجی ۱۴۰ میلیمتر و قطر داخلی ۱۰۰ میلمتر و ضخامت ۲۰ میلیمتر را لوله گوشتدار 20 میل می‌گویند. به صورتی دیگر می‌توان گفت که اگر قطر بیرونی را از قطر درونی کم کنیم سایز لوله را بدست می‌آوریم. از خصوصیات این لوله می‌توان به این مورد اشاره کرد که قابلیت جوشکاری برای آن‌ها وجود ندارد. این لوله‌ها حاصل روش تولید نورد گرم می‌باشند. استحکام بالا، وزن زیاد و تحمل فشار از دیگر ویژگی‌های آن می‌باشد. برای شناخت گوشتدارها، به ضخامت توجه کنید. معمولا در پروژه‌های بزرگ مورد استفاره قرار می‌گیرند.

کاربرد لوله‌های گوشتدار

این لوله‌ها بخاطر استحکام بالا عمدتا در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل موارد مصرف این لوله‌ها، به آن‌ها لوله‌های صنعتی هم می‌گویند. در مواردی که تحمل فشار و مستحکم بودن مدنظر باشد، لوله‌های گوشتدار هم یکی از گزینه‌ها خواهد بود. برخی از کاربردهای لوله‌های گوشتدار عبارتند از:
قابلیت حمل مایع و گاز
صنایع پتروشیمی
صنایع شیمیایی
مصارف خودرو‌سازی
صنعت برق
سازه‌های هواپیما

خرید لوله‌های گوشتدار از شرکت فولاد حامیران

شرکت فولاد حامیران آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به شما عزیزان می‌باشد. برای اطلاع از موجودی و قیمت روز فولاد گوشتدار، با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت