به گزارش حامیران دراخبار بازار فولاد، حدود دو هفته از دور دوم تحریم ها می گذرد و هر روزه شاهد عدم تاثیر گذاری این تحریم ها بر بازار فولاد کشور هستیم. آنچه در این بازار قابل مشاهده است، تاثیر بیشتر دیگر عوامل بر روند فعلی بازار می باشد که تا حدود زیادی اثرات تحریم ها را بر این بازار کمرنگ کرده است. عواملی همچون کاهش صادرات فولاد به کشور های همسایه، کاهش میزان ساخت و ساز، کاهش جذابیت سفته بازی و همچنین افت میزان تقاضای موثر از جمله مواردی هستند که موجب کاهش قیمت فولاد در این برهه زمانی شده اند.

از سویی دیگر آنچه از شرایط فعلی انتظار می رود این است که مشکلاتی در مسیر صادرات، حمل و نقل و مسائل بانکی بوجود اید که گویا به آرامی در حال خودنمایی می باشد. چنانچه مشکلات فوق بر سر راه بازار فولاد قرار گیرد، شاهد افزایش عرضه داخلی خواهیم بود آن هم در شرایطی که نه تنها تقاضای موثر در بازار افزایش نیافته است بلکه در برخی موارد شاهد کاهش میزان تقاضا در بازار هستیم.

وقتی موارد فوق را در کنار هم قرار می دهیم، به این مهم دست می یابیم که در حال حاضر بازار فولاد نه تنها جذابیتی ندارد بلکه از جذابیت های پیشینش کاسته شده است که نتیجه این وضعیت تا به امروز کاهش قیمت ها در این بازار می باشد. اتفاقی که در اواخر هفته گذشته و روز گذشته رخ داده این است که میزان شتاب کاهش قیمت‌ها با افزایش مواجه شده است. این بدین معناست که قیمت‌ها با سرعت بیشتری در حال کاهش هستند. علت این امرکاهش قیمت‌های جهانی و همچنین کاهش قیمت دلار می باشد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، فولاد آلیاژی یزد، خرید فولاد آلیاژی، قیمت فولاد ضدزنگ، قیمت فولاد قالب پلاستیک و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.