مسیر صادرات فولاد شاهد وجود موانعی هستیم که موجب شده حجم بالایی از فولاد و محصولات فولادی در داخل کشور انباشته شده و میزان رکود در بازار را با شدت مواجه کند. همچنین موجب تعطیلی واحد های کوچک تر در بازار فولاد خواهد شد.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، بررسی های صورت گرفته بر روی صادرات شرکت های فولادی داخل کشور نشان می دهد طی چند ماه اخیر میزان صادرات این شرکت ها با کاهش قابل ملاحظه ای مواجه شده است که دلیل آن نه تنها تحریم ها بلکه در سیاست گذاری های داخلی باید جستجو کرد. اکثر صادر کنندگان این بخش عقیده دارند که علت اصلی این کاهش قیمت ها در بازار وضع قوانین جدید بانک مرکزی در بازگرداندن ارز بدست آمده از صادرات و همچنین تعیین میزان تعهد بازگشت ارز بنا بر اظهارنامه‌های گمرکی می باشد. بدون شک صادرات ریالی در شرایط فعلی چیزی جز ضرر برای کشور ندارد. چرا که تبدیل منابع کشور به محصولات با ارزش افزوده بالا از جمله فولاد و سپس تحویل آن به خریداران خارجی علی الخصوص در عراق و افغانستان بدون بازگشت هیچ‌گونه ارز یا کالایی کاهش درآمدهای ارزی کشور را به دنبال خواهد داشت که در شرایط فعلی اصلا به صلاح کشور نیست.

در کنار تمامی این مشکلات، دولت باید تدابیری بیندیشد تا بتواند موضوع صادرات ریالی را برای تمامی صادرات کنندگان داخل کشور بصورت یکسان متوقف کند. در برخی موارد شنیده می شود که برخی با استفاده از کارت های بازرگانی یکبار مصرف و یا اجاره ای اقدام به صادرات محصولات داخلی با نرخی بسیار پایین تر از صادر کنندگان بزرگ می کنند و از این راه الزام به بازگشت ارز حاصل از صادرات را دور می‌زنند. تفاوت قیمت بین صادرات توسط برخی تجار و شرکت‌های تولیدکننده بعضا تا ۱۵۰ دلار به ازای هر‌تن نیز می‌رسد که رقم بسیار بزرگی است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد گرمکار، خرید فولاد اتومات، قیمت فولاد سمانته، خرید استیل و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.