خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

چشم انداز رونق و توسعه در صنعت فولاد

سال 2020 یکی از چالش برانگیزترین سال های دهه های اخیر بوده که بسیاری از فعالیت های صنعتی و اقتصادی را در سطح بین المللی تحت تاثیر خود قرار داده است. نتیجه آن در این خلاصه می گردد که واحدهای صنعتی دچار کاهش تولید شده اند. از طرف دیگر شیوع ویروس کرونا نیز اثرات قابل توجهی بر روی صنایع مختلف خصوصا بخش معدنی و فولاد نیز داشته است. بیشترین اثر آن بر روی قیمت و میزان تولیدات بوده است.
انتظار می رود که در آینده نزدیک بخش صنعتی به حالت عادی خود برگردد و رونق اقتصادی در بخش های مختلف از جمله صنعت فولاد ایجاد شود.

روند تولید فولاد در سطح بین المللی:

همانطور که می دانیم در سطح بین المللی، قاره آسیا بخش قابل توجهی از بزرگترین تولیدکننده فولاد در جهان را در خود جای داده است. طبق گزارش انجمن بین المللی فولاد، تمامی تولیدکنندگان فولاد در تولیدات خود روند کاهشی را تجربه کرده اند.
تحلیلگران صنعتی معتقدند که تنش های سال 2020 اثراتش از شرایط جنگ نیز بیشتر بوده است اما انتظار می رود با کنترل ویروس کرونا در سال 2021 میلادی شاهد تغییرات مثبت و سازنده ای در روند فعالیت واحدهای صنعتی باشیم.
پیش بینی می شود در سال پیش رو نوسانات کاهش و افزایش قیمت ها روند منطقی تری داشته و دچار نوسان نشوند.
انتظار می رود در سال پیش رو ایران در زمینه صادرات فولاد اقدامات موثری را انجام دهد. توجه به بخش صادرات فولاد منافع قابل توجهی را در سطح داخلی و بین المللی برای کشورمان فراهم خواهد کرد.

صنعت فولاد و انرژی پاک:

یک شرکتی ژاپنی بیان کرده است که در زمینه تولید فولاد سبز در سال پیش رو اقداماتی را انجام خواهد داد تا بتوانند صنعت فولاد را با کاهش تولید گازهای گلخانه ای و دی اکسید کربن، جزء صنایع با انرژی های پاک قرار گیرند. این شرکت ژاپنی بیان کرده است که در چشم انداز آینده میزان تولید گازهای گلخانه ای در زمینه فولاد را به صفر خواهند رساند.
با حرکت بخش های مختلف صنعتی به سمت انرژی پاک و کاهش تولید گازهای گلخانه ای، اقدام بسیار مفید و موثری در زمینه حفظ محیط زیست انجام خواهد شد.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران


 

 

 

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 3 رای

نظرات کاربران

بازگشت