icon
خــط ویــژه
021-63511

اولین روز از هفته جاری شاهد کاهش قیمت ها در بازار فولاد بودیم که این افت قیمت ها از دیگر روز ها شدید تر بوده است. اگرچه روند فعلی از اواسط هفته گذشته پیش بینی می شد چرا که نشانه های رشد قیمت در اواخر هفته تقریبا پنهان شده و ضعف تقاضای موثر خود را بیش از پیش نمایان کرده است.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، از اویل هفته گذشته افزایش قیمت در بازار فولاد اتفاق افتاد که یک رخ داد بی دلیل بوده است که موجب شد برخی از ترس افزایش بیشتر قیمت ها اقدام به خرید کنند. همین امر به تدریج باعث شد تا میزان موجودی انبار ها در بازار آزاد با رشد قابل توجهی همراه شود. از سویی دیگر طی روز های سرد فصل زمستان، سرما و بارش های برف و باران علی الخصوص در نیمه شمالی و غربی کشور موجب شد تا میزان تقاضا در بازار بطور قابل محسوسی مشاهده شده که همین امر به کاهش قیمت محصولات فولادی کمک شایانی خواهد کرد.

از سویی دیگر شاهد کاهش قیمت دلار در بازار آزاد نیز بوده ایم که همین نشانه هم می تواند موجب ایجاد فاز روانی جدید در بازار شده و قیمت ها را نزولی کند. با توجه به تعطیلات سال جدید میلادی و کریسمس، بازار های جهانی فولاد در تعطیلی بسر می برند که همین موضوع باعث شده قیمت های مستندی در بازار وجود نداشته باشد. اما جریان غالب قیمتی در آخرین معاملات کاهشی بود؛ علی الخصوص در وضعیتی که بهای نفت خام و سایر بازارهای کالایی و حتی بازارهای مالی در یک فاز نزولی جدی قرار دارد، این روندی است که قابل تسری به بازار فولاد هم هست که بر این مبنا پتانسیل افت قیمت فولاد هم وجود دارد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد گرمکار، خرید فولاد اتومات، قیمت فولاد سمانته، خرید استیل و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولادد را دریافت نمایید.

 

نظرات کاربران

بازگشت