طی هفته گذشته شاهد کاهش قیمت سنگ آهن وارداتی در چین بوده ایم.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، با وجود کاهش قیمت ها در بازار های نقدی و همچنین فیوچرز فولاد چین، جو حاکم بر بازار کاهشی اعلام شده است. این در حالی است که قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا حدود 1.5 دلار برای هرتن کاهشی یافته است و با نرخ 75.5 دلار هرتن سی اف آر ثبت گردیده است.

در شرایط فعلی با وجود تقاضای نسبتا بالای مصرف کنندگان برای خرید این محصول، تجار بازار ترجیح می دهند از کارخانه های مربوطه خرید کمتری داشته باشند چرا که انتظار می رود میزان ساخت و ساز در زمستان با کاهش مواجه شود.

میزان موجودی 5 فولادساز بزرگ چینی در هفته گذشته چیزی در حدود 1.9 درصد کاهش داشته است. این در حالی است که یک هفته ما قبل آن میزان موجودی آن ها حدود 6.6 درصد افت کرده است.

خبر های بازار فولاد حاکی از کاهش قیمت انواع ورق در بازار می باشد. میانگین کاهش قیمت ورق ها 29 دلار در هرتن بوده است که این کاهش قیمت در ادامه کاهش تقاضای فصلی رخ داده است. به این ترتیب تا اطلاع ثانوی بازار سنگ آهن وارد فاز جدیدی شده و سکوت دراین بازار حاکم شده است.

 در این میان شاهد افزایش 36 درصدی تولید گندله سنگ آهن درایران می باشیم که طی 7 ماه گذشته حدود 21.24 میلیون تن از این محصول به تولید رسیده است. از این میزان شرکت گل گهر 15 درصد رشد داشته و تولید خود را به 7.03 میلیون تن رسانده است. همچنین کارخانه میدکو با 2.83 میلیون تن رشد 60 درصدی را برای خود به ثبت رسانده است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد mo40، خرید فولاد ضدزنگ، قیمت فولاد آلیاژی یزد، خرید فولاد ck45 و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.