میزان مصرف فولاد کشور در سال 2016 میلادی به ازاری هر نفر 236.6 کیلوگرم بوده است که این میزان در سال 2017 به رقم 245.9 کیلوگرم رسیده است. در سال 2018 نیز مصرف فولاد کشور افزایش یافته رقم 256.7 کیلوگرم را به ثبت رسانده است. کارشناسان جهانی پیش بینی کرده اند در سال 2019 میزان مصرف فولاد کشور به 266.9 کیلوگرم خواهدرسید. اگرچه کارشناسان داخلی این رقم را 201 کیلوگرم برآورد کرده اند که با توجه به جمعیت موجود در داخل کشور و میزان مصرف سالانه، رقمی منطقی تری می باشد.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، با توجه به رکود اقتصادی بوجود آمده می توان گفت کاهش میزان مصرف سرانه فولاد را همگی بخش های عمرانی از مسکن تا زیرساخت ها تایید می کنند. در اینباره اکثر کارشناسان و فعالان داخلی بر این عقیده هستند که برای افزایش مصرف داخلی باید از محرک هایی برای ایجاد جو جدیدی در بازار استفاده کرد. بدین معنی که با بکاری گیری سیاست های خاصی باید بتوانیم تقاضا را در بازار تحریک کنیم.

یکی از مولفه هایی که بر مصرف سرانه فولاد تاثیر گذار است، افزایش تقاضا در بخش مسکن می باشد. چنانچه محرک های این بخش تقویت شود، شاهد افزایش مصرف فولاد داخلی نیز خواهیم بود.

کیوان پورشب کارشناسان بازار فولاد در رابطه با عوامل کاهنده مصرف فولاد کشور اظهار داشت: کاهش مصرف فولاد بیشتر در شهر های بزرگ رخ داده است. اما بررسی ها نشان می دهد یکی از مهم ترین عوامل کاهنده وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور طی ماه های اخیر می باشد که نوسانات نرخ ارزی از جمله مهم ترین مولفه های برهم زدن اقتصاد کشور بوده است.

وی در ادامه با اشاره به رکود داخلی خاطر نشان کرد: این رکود از اوایل سال ۹۰ و قبل از آن شروع شد که تا سال ۹۶ ادامه داشت،‌ هر چند در این میان شاهد تحرکاتی بودیم اما این رکود متوقف نشد. اگرچه موضوع بازگشت تحریم‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام نیز از نظر روانی اثرات خود را در سال جاری میلادی گذاشته است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد سمانته، خرید فولاد بهلر، قیمت فولاد استنلس استیل، خرید فولاد آلیاژی، قیمت فولاد CK45، خرید تیغ اره نواری و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.