از مهم ترین نشانه های پیشرفت و صنعتی بودن کشور ها، صنایع فلزی هر کشور می باشد که در برنامه های توسعه اقتصادی کشور ها، توسعه صنایع فلزی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. تنها موضوعی که در این حوزه موجب نگرانی فعالان می شود، کاهش مصرف سرانه فولاد می باشد.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، در ابن باره سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رکود بوجود آمده در بخش مسکن اظهار داشت: طی سال جاری میزان مصرف سرانه فولاد در کشور با کاهش مواجه شده است که این میزان کاهش در نیمه دوم سال بیشتر خواهد شد. همین امر نشان می دهد با وجود افزایش صادرات در نیمه ابتدایی سال جاری، در نیمه دوم سال با توجه به دور دوم تحریم ها صادرات کاهش خواهد یافت. طبق گفته سرقینی با ورود به فصل سرما بخش ساخت و ساز کشور نیز وارد رکود شد که همین مورد نیز موجب کاهش تقاضا در نیمه دوم سال می شود. در حال حاضر تقاضای جهانی برای صادرات وجود دارد اما تحریم ها در این زمینه مشکل ایجاد کرده است.

در شرایط فعلی با توجه به تحریم های بوجود آمده باید سعی کنیم تا در این دوره از همایش ها به افزایش حضور شرکت های خارجی کمک کنیم زیرا حضور این شرکت ها می تواند وجهه ما را در سطح بین المللی بهبود بخشد. همچنین باید راهکاری هایی برای کمک به واحد های تولیدی بکار گیریم تا از این طریق تولیداتمان را افزایش دهیم.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد گرمکار، خرید فولاد اتومات، قیمت فولاد سمانته، خرید استیل و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.