logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آشنایی با کاربرد پروفیل کنگره

ساخت پروفیل های کنگره

پروفیل کنگره چیست

پروفیل های کنگره برای قرن ها بخشی جدایی ناپذیر از طراحی معماری بوده اند. این پروفیل ها که اغلب در نمای بیرونی ساختمان ها یافت می شوند، جذابیت زیبایی شناختی منحصر به فردی را به آن اضافه می کنند و حس عظمت و ظرافت را ارائه می دهند. از تمدن های باستانی تا دوران مدرن، نمایه های کنگره تکامل یافته و دگرگون شده اند و استعدادهای معماری و هنری فرهنگ های مختلف را به نمایش می گذارند.علت نام گذاری پروفیل کنگره بیشتر بخاطر وجود فرو رفتگی هایی روی گوشه پروفیل می باشد.از آنجایی که نسبت استحکام به وزن بالایی دارند برای کاربرد های مختلف متناسب اند.

پروفیل کنگره

ویژگی پروفیل های کنگره دار

کاربرد اصلی پروفیل کنگره در صنایع ساختمانی بیشتر به خاطر زیبایی آن می باشد ولی از آنجا که این پروفیل ها استحکام بالایی نسبت به وزنشان دارند این اطمینان را به ما میدهند که فقط جلوه ی تزئینی ندارند و میتوانند در جاهایی که نیاز به هر دو پارامتر زیبایی و استحکام است نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

کاربرد پروفیل های کنگره

درب ها

از پروفیل های کنگره می توان برای ساخت چهارچوب های درب منازل استفاده نمود زیرا هم از دوام کافی برخوردارند و از طرفی زیبایی را برای نمای ورودی منزل به ارمغان می آورند. شکل پروفیل های مورد استفاده در این نوع درب ها می تواند به صورت کنگره دار در لبه و یا دارای طرح و کنگره در سراسر سطح پروفیل باشد .

جهت اطلاع از پروفیل درب و پنجره کلیک نمایید.

پنجره ها

یکی از عناصر حیاتی در نمای ساختمان, پنجره ها می باشند که از دیر باز دستخوش ذوق و هنر صنعتگران بوده اند و به موجب همین ذوق هنری بود که انواع پروفیل کنگره , میلگرد های کنگره پیچکی و عناصر فرفورژه ی استیل ساخته و در پنجره ها استفاده شد. پروفیل کنگره , چهارچوب اصلی پنجره را تشکیل می دهد که علاوه بر زیبایی آن را در برابر بار های وارده مقاوم می کند.

قوطی کنگره دار

نمای ساختمان

از پروفیل کنگره ی طرح دار در زیبا سازی نما های ساختمانی و کنج های بیرونی ساختمان استفاده می شود. این پروفیل ها معمولاً شکلی نبشی مانند دارند و روی آنها طرح های برجسته پرس شده یا حکاکی شده است.

جهت اطلاع از قیمت پروفیل کلیک نمایید.

نرده های حفاظ

از پروفیل های کنگره و میلگرد های کنگره در نرده های حفاظ استفاده می شود زیرا هم استحکام بالایی دارند و هم دارای جلوه ی منحصر به فردی هستند. پروفیل کنگره از آنجایی که جزء پروفیل های تو خالی می باشد, دارای وزن کمی است و به واسطه ی همین وزن کم کاربردی تر و پر استفاده تر است.

درباره پخش ویدیو پروفیل کنگره دار فولاد حامیران

ساخت پروفیل های کنگره

در ساخت پروفیل های کنگره به همان روش ساخت انواع پروفیل عمل می شود با این تفاوت که محصول پروفیل نهایی پس از سرد شدن توسط نوار نقاله هایی وارد دستگاه فرم دهی می شود تا روی آن با استفاده از فشار سنبه طرح هایی ایجاد شود. در پروفیل کنگره ی تزئینی معمولا طرح ها توسط شابلونی بر روی پروفیل ایجاد می شوند و برای جلوه ی بهتر آبکاری یا  به صورت کوره ای رنگ می شوند.

ساخت پروفیل کنگره

جنس پروفیل های کنگره

جنس پروفیل های کنگره به طور معمول از فولاد های سازه کربن است ولی در مواردی خاص و بسیار محدودی که مقاومت در برابر شرایط جوی و رطوبت مد نظر است از استیل ضد زنگ و آلومینیوم برای ساخت پروفیل کنگره استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت پروفیل سبک کلیک نمایید.

قیمت پروفیل کنگره

مشخصات ظاهری پروفیل های کنگره

سایز پروفیل های کنگره از 1 الی 5.8 اینچ می باشد که در بازار به اشکال مستطیلی و مربعی یافت می شود.این پروفیل ها به صورت تو پر و تو خالی یافت می شودو طولیمعادل با 3 الی 6 متر دارد.

مشخصات پروفیل کنگره

صرفه ی اقتصادی

امروزه با ظهور متریال های جدید و سبک و مزیت رقابتی ایجاد شده, پروفیل کنگره وارد رقابتی تنگاتنگ با محصولات جدید شده است. کارفرمایان امروزه میتوانند با مقایسه ی کیفیت, استحکام, کارایی و قیمت پروفیل کنگره با سایر محصولات پروفیل بهترین محصولات را متناسب با نیاز خود انتخاب و استفاده کنند.

جهت اطلاع از پروفیل صنعتی کلیک نمایید.

نتیجه

پروفیل های کنگره یک پروفیل با دوام, زیبا و کاربردی است که علاوه بر زیبایی, استحکام را نیز برای سازه به ارمغان می آورد . کاربرد این پروفیل بیشتر در اجزای ساختمان ها و سازه ها می باشد که متداول ترین کاربرد آن در نمای سازه و نرده های محافظ و درب و پنجره ساختمانی می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا