logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

0 تا 100 نبشی اسپیرال

نبشی اسپیرال

نبشی اسپیرال چیست؟

نبشی بال مساوی است که معمولاً به عنوان نبشی فولادی گرم نورد شده که با نام نبشی اسپیرال در بازار شناخته شده است، یک محصول همه کاره, به صرفه و کم کربن است که برای کاربردهای مختلف مناسب است. نبشی ها با شعاع فیله یا شعاع باله تا 90 درجه نورد می شوند تا تمرکز تنش در گوشه کاهش یابد. نبشی اسپیرال با بال های مساوی وابعاد کوچکتر در کاربرد های سبک و دارای اهیمت متوسط و کم استفاده می شوند.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 4 کلیک نمایید.

 

نبشی اسپیرال چیست

کارایی نبشی اسپیرال

نبشی اسپیرال به طور گسترده در شرایط تحمل بار به عنوان عضو اتصال دهنده و نگهدارنده به دیوار و یا سازه پیچ و مهره یا جوش داده می شوند و به عنوان تکیه گاه استفاده می شوند، پروفیل های اسپیرال به علت کربن کمی که دارند مقاومت خوبی در برابر نیروهای خمشی دارند، اما این ویژگی برای کاربردهایی که محصول را تحت بار های ثقلی قرار می دهد مناسب نیست زیرا این نبشی ها از صلبیت مناسب برخوردار نیستند.

برای کارایی بهتر نبشی اسپیرال لازم است که آنها در برابر شرایط جوی سخت مقاوم باشند تا استحکام سازه را به درستی حفظ کنند, بدین منظور باید آنها از هر آلودگی با زنگ زدگی ای پاک شوند و سپس توسط رنگ های پوششی, پوشش داده شوند تا اطمینان از مقاومت آنها حاصل شود.

کارایی نبشی اسپیرال

تولید نبشی اسپیرال

برای شروع فرآیند نورد گرم، شمش های فولادی را در کوره گرم می کنند تا به دمای بالاتر از نقطه تبلور مجدد برسند.  فولاد را تا 2300 درجه فارنهایت گرم می‌کنند. کوره گرما را به طور یکنواخت در طول فلز توزیع می کند تا شکل پذیر و آسان شود.سپس، شمش‌ های فولادی از کوره خارج می‌شوند و از طریق یازده آسیاب میله‌ کشی  عبور می‌کنند. این سیستم شامل یک پایه خشن و چند پایه رول با دو ارتفاع است.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 3 کلیک نمایید.

 

همانطور که فلز در میان پایه ها حرکت می کند، فشرده می شود، شکل می گیرد و کشیده می شود تا زمانی که آخرین پایه رول را ترک کند. پس از آن، پروفیل های نورد شده در یک بستر خنک کننده قرار می گیرند. کل فرآیند، از کوره گرم شده تا خمکاری و شکل دهی کمتر از دو دقیقه طول می کشد. در پایان فرآیند، ورق به نبشی تبدیل می شود.

تولید نبشی اسپیرال

کاربرد نبشی اسپیرال

نبشی اسپیرال در صنایع مختلفی همچون ساختمان سازی و خودرو سازی و… کاربرد دارد. این نبشی به خاطر انعطافی که دارد در موارد زیر قابل استفاده است

 • کشاورزی
 • نرده و امنیت
 • مخابرات و زیرساخت های برق
 • حمل و نقل
 • بسته بندی
 • کار مطبوعاتی
 • ذخیره سازی و جابجایی
 • سازه های سبک
 • اتصال اعضای غیر باربر
 • اتصالات اجزای کاذب
 • اتصال اجزای پل ها
 • اتصال دکوراسیون
 • بدنه ی ماشین آلات صنعتی
 • اجزای بالابر ها

جهت اطلاع از قیمت نبشی کلیک نمایید.

کاربرد نبشی اسپیرال

مشخصات نبشی اسپیرال

نبشی اسپیرال به راحتی و بدون نیاز به ابزارآلات پیشرفته ساخته و ماشینکاری می شوند. فولاد استفاده شده درنبشی اسپیرال دارای مشخصات استاندارد مقاومتی S275  و S355می باشد که از لحاظ متریالی معادل فولاد سازه کربنی st52 و st44 می شود , این فولاد ها در دسته ی فولاد های کم کربن هستند و مقاومت کششی خوبی را از خود نشان می دهند. منظوراز استاندارد مقاومتی S355 آن است که, این محصول برای رسیدن به استاندارد مطلوب, باید حداقل از مقاومت کششی 355 نیوتن بر میلی‌متر مربع برخوردار باشد، به یاد داشته باشید که با افزایش ضخامت ماده، حداقل مقدار تسلیم نیز کاهش می ‌یابد.

مشخصات نبشی اسپیرال

ضخامت نبشی اسپیرال به طور معمول از 3 میلیمتر شروع می شود و بنا به کاربردی که دارد این ضخامت متغیر است , طول این نبشی ها  از 6 متر تا 12 متر می باشد.

ابعاد رایج نبشی اسپیرال

نبشی اسپیرال در سایز های مختلفی تولید می شود و از جمله رایج ترین نبشی های این شرکت نبشی 3 اسپیرال 6 متری , نبشی 4 اسپیرال 6 متری , نبشی 5 اسپیرال 6 متری و در نهایت نبشی 6 اسپیرال 6 متری اشاره نمود که هر یک بر اساس ابعاد و ضخامتی که دارند در پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت نبشی اسپیرال

قیمت نبشی اسپیرال

قیمت نبشی اسپیرال ، همانند نبشی های دیگر، تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله ابعاد، ضخامت، نرخ ارز و شرایط بازار و میزان تقاضا به طور مداوم در حال نوسان است ولی با این حال به خاطر دقت ابعادی که دارد , قیمت نبشی اسپیرال از سایر نبشی های هم وزن خود در بازار بالا تر است.

نتیجه

در نهایت نبشی اسپیرال یک پروفیل گرم نورد شده است که به علت ساختار کم کربن خود دارای انعطاف پذیری مناسب است و این ویژگی آن را برای صنایعی که نیاز به استحکام و شکل پذیری دارند مناسب می کند. این محصول در ایران توسط شرکت معتبری همچون فولاد کوهپایه (اسپیرال اصفهان) و… تولید می شود و توسط تامین کنندگانی همچون شرکت فولاد حامیران به فروش می رسند. جهت اطلاع از قیمت روز نبشی اسپیرال می توانید به صفحه قیمت نبشی اسپیرال در سایت فولاد حامیران مراجعه کنید.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 40*40 کلیک نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا