logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

اول از همه

قیمت میلگرد قیمت میلگرد ساده قیمت میلگرد آجدار

و ... را از ما بخواهید.

اول از همه

قیمت ورق برشی قیمت ورق آجدار قیمت ورق گالوانیزه

و ... را از ما بخواهید.

اول از همه

قیمت پروفیل قیمت پروفیل درب و پنجره قیمت پروفیل آلومینیوم

و ... را از ما بخواهید.

اول از همه

قیمت تیرآهن ipe قیمت تیرآهن ipb قیمت تیرآهن هاش

و ... را از ما بخواهید.

اول از همه

قیمت لوله قیمت لوله مانیسمان قیمت لوله مسی

و ... را از ما بخواهید.

اول از همه

قیمت نبشی قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی آرین فولاد

و ... را از ما بخواهید.

اول از همه

قیمت ناودانی قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی سبک

و ... را از ما بخواهید.

اول از همه

قیمت الکترود قیمت الکترود آما قیمت الکترود میکا

و ... را از ما بخواهید.

ارسال سریع بار

انواع الکترودجهت مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را پر کنید.قیمت انواع الکترود:


تمامی قیمت ها بدون احتساب 10% مالیات بر ارزش افزوده در نظر گرفته شده است.

با توجه به نوسانات لحظه ای قیمت در بازار، شما عزیزان می توانید، برای اطلاعات بیشتر و قیمت انواع الکترود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت الکترود آما
سایز سازنده استاندارد قیمت (ریال) تاریخ بروزرسانی واحد محل تحویل
2.5 آما E7018
1,249,090
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
2.5 آما E6013
852,727
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
3.25 آما E308L-16
5,643,636
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
3.25 آما E316L-16
5,957,272
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
3.25 آما E309L-16
6,839,090
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
3.25 آما E6013
755,454
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
3.25 آما E7018
1,041,818
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
4 آما E6013
755,454
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
4 آما E7018
1,041,818
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
5 آما E6013
758,181
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
5 آما E7018
1,043,636
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
قیمت الکترود میکا
سایز سازنده استاندارد قیمت (ریال) تاریخ بروزرسانی واحد محل تحویل
2.5 میکا E6013
945,727
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
3.25 میکا E6013
748,318
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
4 میکا E6013
748,318
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران
5 میکا E6013
748,318
۱۴۰۳/۰۵/۰۳ کیلوگرم انبار تهران

قیمت فولاد
قیمت آهن آلات
نمایندگی کسمک ترکیه
خرید ضایعات آهن

الکترود

الکترود جوشکاری از مواد اولیه بسیار کاربردی است که برای انجام عملیات جوشکاری اغلب فلزات به کار برده می شود . الکترود رابط و تسهیل کننده جوشکاری دو قطعه می باشد.

بر اساس تعریف انجمن جوشکاری آمریکا (AWS , American Welding Society)، به اتصال فلزات یا غیر فلزات به یکدیگر از طریق اعمال حرارت یا اعمال فشار یا هر دو، با استفاده و یا بدون استفاده از مواد پر کننده، جوشکاری می گویند.

به دلیل نیازمندی بسیار زیاد به انجام جوشکاری در پروژه های مختلف اعم از ساختمانی و صنعتی، انواع الکترود جوشکاری تولید و ساخته می شود. جنس مفتول (مغزی) ، نوع پوشش(روکش – Flux) و ضخامت روکش از مهمترین مشخصه های الکترود جوشکاری محسوب می شود. الکترود جوشکاری با پرکردن فضای بین دو قطعه، نقش بسیار تعیین کننده ای در کیفیت و اجرای جوشکاری بر عهده دارد.

شرکت فولاد حامیران، عاملیت رسمی فروش محصولات شرکت صنعتی آما (در استان آذربایجان شرقی) می‌باشد. برای اطلاع از قیمت الکترود جوشکاری و قیمت سیم جوش آما می توانید به سایت شرکت فولاد حامیران مراجعه نمایید.

7018E
الکترود

الکترود جوشکاری

جنس الکترود جوشکاری از مفتول فلز است و روی آن توسط یک پوشش از جنس فلاکس پوشیده شده است. ذوب شدن الکترود در بین فضای خالی دو فلز، باعث اتصال قطعات به هم و چسبیدن آنها می‌شود. الکترودهای جوشکاری از فولاد نرم، فولاد کربن بالا، چدن و آلیاژهای مخصوصی تولید می‌شوند. استحکام کششی جوش، باید قوی‌تر از فلز در حال جوش و مواد موجود در الکترود نیز باید قوی‌تر باشند. فولاد نرم کم کربن به عنوان یکی از جوش‌پذیرترین فلزات موجود عمل می‌کند و نقش گسترده‌ای در صنعت جوشکاری دارد.

الکترودها بر اساس موارد مختلفی دسته‌بندی می‌شوند، از جمله:

انواع الکترود جوشکاری بر اساس قطر

در جوشکاری، انتخاب قطر مناسب الکترود بسیار مهم است و باید با دقت انجام شود، زیرا این موضوع بر کیفیت جوش و عملکرد نهایی تأثیرگذار است..

قطر الکترودهای جوشکاری را می‌توان بر اساس جدول زیر تقسیم‌بندی کرد:

قطر(mm) 2.6 3.2 4 5
طول(mm) 350 350 450 450
آمپر 60-90 100-120 110-160 160-220

انواع الکترود جوشکاری بر اساس نوع پوشش

ردیف نوع جریان نوع قوس نوع پوشش
0 DCRP نفوذی سلولزی ( سلولز سدیم و اکسیدآهن )
1 AC یاDCRP نفوذی سلولزی ( سلولز پتاسیم )
2 AC یا DCRP نفوذی رتیلی سلولزی ( روتایل پتاسیم )
3 AC یا DC نرم رتیلی( روتایل پتاسیم )
4 AC یا DC نرم رتیلی ( پودر آهن دار)
5 DCRP متوسط قلیایی کم هیدوژن ( سدیم )
6 AC یا DCRP متوسط قلیایی کم هیدوژن ( پتاسیم )
7 AC یا DC نرم رتیلی پودر آهن دار ( پودرآهن اکسید آهن)
8 AC یاRP DC نرم قلیایی کم هیدروژن پودر آهن دار
E7018
انواع الکترود

انواع الکترود جوشکاری از نظر نوع ساخت

انواع الکترود جوشکاری از نظر نوع ساخت می‌توانند به شکل زیر دسته‌بندی شوند:

الکترود 6013
دسته بندی انواع الکترود

انواع الکترود جوشکاری از نظر جنس مفتول

انواع الکترود جوشکاری از نظر ضخامت پوشش

الکترود 6013
الکترود جوشکاری

قیمت الکترود

مغزی الکترود

مغزی الکترود با هدایت جریان الکتریکی و برقراری قوس بین نوک الکترود و قطعه کار، ذوب می شود و از مخلوط شدن مذاب مغز الکترود با مذاب لبه های قطعه کار، حوضچه مذاب تشکیل میشود که پس ازسرد شدن و انجماد فلز جوش را شکل می دهد. مبنای سایز الکترود بر اساس قطر مغز فلزی آن میباشد که با قطرهای 2.00 و 2.5 و 3.25 و 4.00 و 5.00 و 6.00 و 8.00 میلی متر و در طول های 25 و 30 و 35 و 40 سانتی متر تولید می شوند. انتهای الکترودهای روکش دار در حدود 3 سانتیمتر جهت قرار گرفتن در دهانه انبر جوشکاری بدون روکش میباشد.

پوشش الکترود

پوشش الکترودها معمولاً از فولاد کربنی، فولاد کم آلیاژ، فولادهای زنگ نزن، آلیاژهای نیکل، آلیاژهای آلومینیوم، مس و تیتانیوم و غیره ساخته می شوند. پوشش را که اصطلاحاً گل الکترود نامیده می شود، به وسیله پرس های مخصوصی و با فشار روی مغزی الکترود پرس می کنندو سپس آن را در کوره خشک کن کاملاً خشک کرده و در نهایت الکترود را بسته بندی می نمایند.

قیمت انواع الکترود

مشخصات الکترودهای جوشکاری با یکدیگر متفاوت می باشد اما همه الکترودها دارای مشخصات از نظر جنس مفتول، نوع پوشش و قطر الکترود هستند.

شما باید با توجه به نیاز پروژه تان، مناسب ترین الکترود را انتخاب کنید. اگر با فولاد ملایم جوشکاری می کنید، می توانید از هر الکترود دستی E70 یا E60 استفاده کنید. الکترود 6013 هم گزینه خوبی برای مبتدیان است، اگرچه الکترود 7018 به دلیل قدرت جوشکاری اش محبوب تر است.

E6013
قیمت الکترود

نحوه نامگذاری الکترود

رقم اول کمترین مقاومت کششی را نشان می دهد. به طور مثال الکترودی که با عدد 60 شروع می شود به این معناست که توان کششی آن psi60000 است. این عدد باید با خاصیت مقاومتی ماده پایه مطابقت داشته باشد. سومین رقم حالتهایی که الکترود جوشکاری قابلیتهای استفاده را داردنشان می دهد. شماره یک به این معناست که الکترود در هر موقعیتی قابل استفاده است . شماره 2 یعنی شما باید از الکترود فقط برای یک موقعیت صاف استفاده کنید. چهارمین رقم هم نشان می دهد که در حال حاضر است باید از چه جریانی برای الکترود و همچنین روکش الکترود استفاده کرد. در ادامه مشخص شده که این ارقام به تفکیک مربوط به چه چیزی هستند. این اعداد بعد از نوع روکش می آیند.

 • 0 :سدیم سلولز
 • 1 :پتاسیم سلولز
 • 2 :تیتانیا سدیم
 • 3 :پتاسیم تیتانیا
 • 4 :پودر آهن تیتانیا
 • 5 :سدیم هیدروژن کم
 • 6 :هیدروژن پتاسیم کم
 • 7 :پودر آهن اکسید آهن
 • 8 :پودر آهن با هیدروژن کم
 • قیمت الکترود آما

  تولید الکترود جوشکاری در ایران توسط متخصصین و پیشکسوتان صنعت کشور در اردیبهشت ماه 1338 شکل گرفت . شرکت صنعتی آما در مهرماه 1338 رسماً تاسیس گردید .تولید این شرکت در فروردین ماه 1340 آغاز گردید .

  با توجه به تقاضای داخلی برای انواع الکترود ، شرکت صنعتی آما پس از ساخت ظرفیت تولیدی خود را در سال 1342 به 2200 تن افزایش داد

  استفاده از دانش فنی و ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته در تولید الکترود و بکارگیری نیروهای متخصص و علاقمند در این شرکت باعث ارتقاء کیفیت محصولات تا حد استانداردهای شناخته شده بین المللی و جلب اعتماد مصرف کنندگان و افزایش شدید تقاضا گردید.

  تنوع در محصولات شرکت صنعتی آما باعث شده تا مشتریان انواع محصولات مورد نیاز برای فرآیند های مختلف جوشکاری را بتوانند تهیه نموده و این موضوع باعث رضایت بیشتر مشتریان شده است. یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین محصولات تولیدی شرکت صنعتی آما، الکترودهای روکش دار جوشکاری با قوس الکتریکی می باشند. این الکترودها با روکش های متنوع و در سایز های مختلف ساخته می شوند. سیم جوش های CO2 را نیز از دیگر محصولات آما می توان محسوب نمود. شرکت صنعتی آما تمام تلاش خود را نموده تا بتواند نیاز مشتریان خود را پاسخگو باشد.

  به دلیل محدودیت فضای تولیدی در محل کارخانه قدیم، پروژه جدید شامل سالنهای تولیدی، انبارها،‌آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌های تعمیراتی و پشتیبانی و تاسیسات رفاهی آغاز گردید.

  طراحی و اجرای پروژه و انتخاب ماشین‌آلات و خطوط تولیدی جدید این مجموعه عظیم با توجه به تجربیات 40 ساله شرکت و مطابق با طراحی‌های مدرن و پیشرفته در کشورهای صنعتی انجام گرفته است.با آغاز فعالیت تولیدی در محل جدید توان تولیدی محصولات جوشکاری به 45000 تن در سال افزایش یافته است. در حال حاضر شرکت صنعتی آما بزرگترین واحد تولید‌ کننده مواد مصرفی جوشکاری در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه محسوب می‌گردد که محصولات آن با کیفیت بالا و مطابق استانداردهای بین المللی عرضه می‌شود.

  شرکت فولاد حامیران، عاملیت رسمی فروش محصولات شرکت صنعتی آما (در استان آذربایجان شرقی) می‌باشد. برای اطلاع از قیمت الکترود آما نمره 3 کلیک نمایید.

  E6013-1
  قیمت الکترود آما

  محصولات تولیدی کارخانه الکترود آما

 • انواع الکترودهای جوشکاری باقوس الکتریکی
 • انواع سیم جوش های مخصوص جوشکاری با گاز محافظ (MIG/MAG, TIG)
 • انواع سیم جوش های مخصوص جوشکاری زیر پودری
 • انواع سیم جوشهای توپودری
 • انواع پودرهای جوشکاری زیرپودری
 • استاندارد به کار رفته در الکترود

  استانداردهای مختلفی برای الکترودها در جوشکاری وجود دارند که هر کدام مشخصات و کاربردهای خاص خود را دارند. یکی از رایج‌ترین استانداردها، استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) است. استانداردهای AWS مشخصات الکترودهای جوشکاری را بر اساس نوع فلز پایه، نوع پوشش، و مشخصات مکانیکی جوش تعیین می‌کنند.

  همچنین، استانداردهای دیگری نظیر ISO 2560 (استاندارد بین‌المللی) و DIN EN 499 (استاندارد اروپایی) نیز برای الکترودهای جوشکاری وجود دارند که مشابه استانداردهای AWS عمل می‌کنند اما با سیستم کدگذاری متفاوت.

  قیمت الکترود میکا

  شرکت تولیدی الکترود نورین میکا که به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه آریا نورین میکا فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرده است، یکی از مهمترین تأمین کنندگان الکترودهای جوشکاری به شمار می‌رود. شرکت الکترود نورین میکا به عنوان یکی از بخش‌های اصلی گروه آریا نورین میکا، نه تنها در زمینه تأمین الکترودهای جوشکاری بلکه از طریق تکمیل چرخه تولید از مفتول تا الکترود، نقش مهمی در صنعت جوش ایفا می‌کند. این شرکت دارای تاییدیه از موسسه استاندارد ایران و موسسه معتبر بیرو وریتاس BV فرانسه می باشد.

  برای اطلاع از قیمت الکترود میکا 4 به سایت شرکت فولاد حامیران مراجعه نمایید.


  سوالات متداول در خصوص الکترود

  هنگام انتخاب الکترود مناسب برای یک کاربرد خاص چه عواملی باید در نظر گرفته شود؟

  انتخاب الکترود مناسب برای یک کاربرد خاص نیاز به در نظر گرفتن چندین عامل دارد. این عوامل شامل امور فنی، محیطی، و همچنین خواص مواد و مشخصات فرآیند می‌شوند. در زیر به برخی از این عوامل اشاره می‌شود:

  نوع فرآیند صنعتی یا کاربرد خاص شما تعیین‌کننده اصلی انتخاب الکترود است. برای جوشکاری، الکترودهای مختلفی برای جوش‌های متفاوت و با کیفیت‌های مختلف (مانند فولاد، استنلس استیل، آلومینیوم و ...) وجود دارند.

  جنس وضخامت قطعات، نوع جوشکاری (مانند جوشکاری دستی یا جوشکاری اتوماتیک)، جریان الکتریکی مورد نیاز، نوع گاز یا فلاکس استفاده شده و شرایط دیگر مربوط به فرآیند.

  خواص مکانیکی (مانند مقاومت به کشش، تراکم، سختی) و خواص شیمیایی (مقاومت به خوردگی، مقاومت حرارتی، ویژگی‌های فیزیکی) مورد نیاز برای جوش مورد نظر.

  محیط‌های خاصی مثل محیط‌های حاوی خورنده‌ها، درجه حرارت محیط، احتمال آلودگی و شرایط کار در محیط‌های خاص که ممکن است برای عملکرد الکترود تأثیر داشته باشد.

  هزینه الکترود ممکن است یک عامل مهم برای انتخاب باشد. انتخاب الکترودی که خواص مناسبی دارد و همچنین اقتصادی باشد اهمیت دارد.

  رعایت استانداردها و مشخصات فنی مرتبط با نوع الکترود و تطابق با نیازهای صنعتی و استفاده در حوزه‌های خاص می‌تواند مؤثر باشد.

  آیا می توانید نکاتی در مورد نحوه نگهداری و تمیز کردن صحیح الکترودها برای عملکرد بهینه ارائه دهید؟

  نگهداری صحیح الکترودها امری حیاتی برای حفظ کیفیت و عملکرد بهینه آنهاست. در زیر تعدادی از نکات مهم برای نگهداری و تمیز کردن الکترودها را برای عملکرد بهینه آمده است :

  الکترودها را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. آنها باید در یک محیط بدون رطوبت و دور از هوای مرطوب و آب، در بسته بندی اصلی خود نگهداری شوند. هر چه زمان تماس با هوا کمتر باشد، عمر مفید الکترود بیشتر خواهد بود.

  پس از استفاده، بسته‌بندی الکترودها را دوباره ببندید. اگر از جعبه‌های مخصوص استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که پس از استفاده آنها را به دقت ببندید تا هوا و رطوبت به آنها نفوذ نکند.

  الکترودها را در جایی که دور از هرگونه آلودگی گرد و غبار و در محیطی که دمای آن مناسب باشد نگهداری کنید. همچنین، آنها را در محل‌های خشک و دور از تغییرات دمایی نگهداری کنید.

  قبل از استفاده، اطراف الکترودها را با دستمال یا برس نرم تمیز کنید تا هرگونه آلودگی، گرد و غبار یا رطوبت از آنها حذف شود.

  الکترودها معمولاً دارای تاریخ انقضای خود هستند. از استفاده از الکترودهای منقضی یا الکترودهایی که به طور نامطلوب تحت تأثیر هوا قرار گرفته‌اند، خودداری کنید.

  احترام به این نکات نگهداری و تمیز کردن الکترودها به معنای حفظ کیفیت و عمر مفید آنهاست و می‌تواند به بهبود عملکرد و کارایی جوشکاری یا فرآیندهای دیگر صنعتی کمک کند.

  آیا هنگام استفاده از الکترودها اقدامات احتیاطی ایمنی وجود دارد؟

  هنگام استفاده از الکترودها در فرآیندهای جوشکاری یا سایر فعالیت‌های صنعتی، اقدامات احتیاطی ایمنی بسیار مهم است. مطمئن شدن از رعایت این موارد می‌تواند خطرات احتمالی را کاهش دهد و محافظت از کارگران و محیط کار را تضمین کند. این اقدامات شامل موارد زیر می‌شود:

  پوشیدن لباس و تجهیزات ایمنی

  استفاده از وسایل محافظتی

  محیط کار ایمن

  آموزش و آگاهی کارگران

  هوشیاری در هنگام کار

  ارزانترین الکترود جوشکاری را از کجا می توانیم تهیه کنیم ؟

  با مراجعه به سایت شرکت فولاد حامیران می توانید ارزانترین و بهترین الکترود را تهیه نمایید.


  الکترود جوشکاری

  تقسیم بندی الکترود جوشکاری

  از انواع الکترود جوشکاری برای اتصال دو سطح فلزی یا مواد مشابه استفاده می شود. ضخامت، جنس و نوع کاربرد قطعه کار به طور مستقیم با انتخاب الکترود مصرفی مورد استفاده برای جوش نهایی مرتبط است. انتخاب الکترود جوش مناسب برای دستیابی به یک جوش موفق و با کیفیت که نیازهای خاص پروژه جوشکاری را برآورده می کند، بسیار مهم است. ادامه مطلب