صعود یا سقوط تولید فولاد چین؟

تولید فولاد خام چین

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از روزنامه صمت، در سه ماه ابتدای سال 2022 میلادی تولیدات فولاد خام در کشور چین دچار افت 5/10 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شد.

بر اساس گزارش منتشرشده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدور)، میزان تولید فولاد خام چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی معادل با 243 میلیون و 380 هزار تن ثبت شده

است که افت بیش از ده درصد را در قیاس با سال 2021 نشان می‌دهد.

طبق آمار جزئی‌تر، وزن تولید فولاد خام چین در ماه مارس 2022 میلادی به 88 میلیون و 300 هزار تن رسید که حاکی از شدت نزول 4/6 درصدی روند تولید فولاد خام نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

این در حالی است که در مارس سال 2022 میلادی تولید روزانه فولاد خام رشدی بیش از 6 درصد را تجربه کرده و در مقایسه با ماه پیش یعنی فوریه 2022 میلادی به 2 میلیون و 848 هزار تن افزایش یافته است.

جدول تولید آهن‌خام در چین نیز افتی 11 درصدی را در سه ماه ابتدای 2022 میلادی نشان می‌دهد؛ میزان تولید آهن‌خام در این کشور به 200 میلیون و 910 هزار تن کاهش یافته است.

این در حالی است که در مارس سال 2022 میلادی تولید روزانه آهن‌خام رشدی 1/3 درصد را نسبت به ماه پیش یعنی فوریه 2022 میلادی ثبت کرده است.

منبع این افزایش تولیدِ فولاد و آهن خام در چین، طی ماه مارس 2022 میلادی، از سرگیری فعالیت کارخانه‌های ذوب فولاد بعد از پایان اعمال محدودیت‌های تولید فولاد در زمستان ذکر شده است.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقالات بیشتر

نمودار آهن کربن

روش‌های مختلف عملیات حرارتی، فرآیندهای انجماد، ساختار فولادها و چدن ها و… را می توان به وسیله نمودار آهن کربن...

ادامه مطلب
فورجینگ

فورج چیست؟

آهنگری یا فورجینگ (Forging) یک روش مادر در صنعت است که برای تولید قطعات فلزی به کار گرفته می‌شود. پیشینه...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا