icon phone

صعود یا سقوط تولید فولاد چین؟

تولید فولاد خام چین

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از روزنامه صمت، در سه ماه ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی تولیدات فولاد خام در کشور چین دچار افت ۵/۱۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شد.

بر اساس گزارش منتشرشده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدور)، میزان تولید فولاد خام چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی معادل با ۲۴۳ میلیون و ۳۸۰ هزار تن ثبت شده

است که افت بیش از ده درصد را در قیاس با سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد.

طبق آمار جزئی‌تر، وزن تولید فولاد خام چین در ماه مارس ۲۰۲۲ میلادی به ۸۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید که حاکی از شدت نزول ۴/۶ درصدی روند تولید فولاد خام نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

این در حالی است که در مارس سال ۲۰۲۲ میلادی تولید روزانه فولاد خام رشدی بیش از ۶ درصد را تجربه کرده و در مقایسه با ماه پیش یعنی فوریه ۲۰۲۲ میلادی به ۲ میلیون و ۸۴۸ هزار تن افزایش یافته است.

جدول تولید آهن‌خام در چین نیز افتی ۱۱ درصدی را در سه ماه ابتدای ۲۰۲۲ میلادی نشان می‌دهد؛ میزان تولید آهن‌خام در این کشور به ۲۰۰ میلیون و ۹۱۰ هزار تن کاهش یافته است.

این در حالی است که در مارس سال ۲۰۲۲ میلادی تولید روزانه آهن‌خام رشدی ۱/۳ درصد را نسبت به ماه پیش یعنی فوریه ۲۰۲۲ میلادی ثبت کرده است.

منبع این افزایش تولیدِ فولاد و آهن خام در چین، طی ماه مارس ۲۰۲۲ میلادی، از سرگیری فعالیت کارخانه‌های ذوب فولاد بعد از پایان اعمال محدودیت‌های تولید فولاد در زمستان ذکر شده است.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقالات بیشتر

فولاد تریپ

فولادهای تریپ (TRIP)

فولاد تریپ به انگلیسی (TRansformation Induced Plasticity) (TRIP) نامیده می‌شود. این نوع فولاد عبارت است از یک ریزساختار که معمولا...

ادامه مطلب
مس

آلیاژهای مس

آلیاژهای مس به آلیاژهایی گفته می شود که مس مولفه اصلی در آنها می باشد، آلیاژ به معنای ترکیب دو...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا