logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

آیا همکاری با چین در طرح نهضت ملی مسکن ثمربخش خواهد بود؟

نهضت مسکن

فهرست مطالب

ایران با توجه به پیشرفت چین در عرصه ساختمان سازی ترغیب شده است که از تکنولوژی‌های رایج این کشور در صنعت ساختمان برای کاهش مدت پروژه‌ها و افزایش دانش و کیفیت در بخش مسکن بهره گیرد.
فناوری‌های مورد استفاده در عرصه صنعت ساخت و ساز کشور چین به حدی پیشرفت کرده است که در سطوح جهانی مطرح شده و به دیگر کشورها صادر می‌شود. مثال مشهود برای این پیشرفت، ساخت بیمارستان 1500 تخت خوابی شهر نانگونگ ظرف مدت 5 روز است. همچنین در اوایل همه‌گیری ویروس کرونا، در مدت 10 روز در شهر ووهان یک بیمارستان 1000 تخت خوابی ساخته شد.

با توجه به اقدامات انجام شده و پیشرفت کشور چین در صنعت ساختمان، ایران قصد دارد از فناوری این کشور برای اجرای پروژه‌ی جهش تولید و تامین مسکن استفاده کند. طبق گفته وزیر راه و شهرسازی، مذاکراتی هم در این رابطه صورت گرفته است.

شایان ذکر است، یکی از عمده دلایل افزایش قیمت ساخت مسکن، طولانی شدن روند اجرای طرح است. با این وجود به کاربردن علم و تجربه سایر کشورها در بخش ساخت و ساز در سطوح علمی و اقتصادی می‌تواند تا حد زیادی پروسه‌ی زمانی ساخت را کوتاه کند. هم چنین فعالان صنعت ساختمان در ایران با وجود باور به توانمند بودن مهندسان و فناوری‌های داخل، با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا به جهت قرارگیری در مسیر توسعه موافق هستند.

هر پروژه ای برای به ثمر رسیدن علاوه بر علم و تکنولوژی، به مواد اولیه نیاز ضروری دارد. در اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز صنایع معدنی مختلفی از جمله فولاد و آهن آلات اثرگذار خواهند بود. در جهت به تحقق پیوستن هرچه بهتر این طرح ملی، نهادهای تاثیرگذار باید با حمایت خود از این صنایع، مسیر را برای تهیه و تامین مواد اولیه این طرح از جمله فولاد و آهن آلات، هموار کنند.

مقاله پیشنهادی  صعود یا سقوط تولید فولاد چین؟

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا