logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

پیچ و خم های ساماندهی بازار فولاد

پیچ و خم های بازار فولاد

فهرست مطالب

از شاخص‌ های اصلی توسعه ‌یافتگی می توان به سرانه تولید و مصرف فولاد اشاره کرد. کارشناسان معتقدند؛ تولید و مصرف فولاد، نه تنها محرکی برای صنایع پایین ‌دستی است، بلکه عاملی برای رونق تولید سایر صنایع و ارزش ‌آفرینی کشور نیز به شمار می رود. علاوه بر آن عاملی موثر در توسعه زیرساخت ‌های کشور محسوب می شود.

صنعت فولاد پیشرو توسعه ی اقتصادی

به گزارش روابط عمومی شرکت حامیران، فولاد که یکی از صنایع پیشران محسوب می شود؛ مواد اولیه بسیاری از کارخانه ‌ها را تامین می کند. بنابراین با توجه به نامگذاری امسال به نام «تولید، پشتیبانی ‌ها و مانع ‌زدایی ‌ها»، باید در زمینه های مختلف اقتصادی و تجاری ساماندهی های مختلفی در قیمت تمام شده تولید صورت بگیرد تا با کاهش قیمت تولید و شکستن موانع، گام بلند و مهمی در رسیدن به اهداف برداشت.

ساماندهی فولاد، یکی از مواردی است که باید دغدغه بسیاری از کارشناسان باشد تا با مانع زدایی تولید، نتیجه بهتری حاصل شود. باتوجه به اینکه یکی از اولویت ‌های کمیسیون صنایع و معادن رسیدگی به وضعیت بازار فولاد است، با برنامه ریزی در سال 1400 برای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ‌ها و مانع‌ زدایی ‌ها» باید گام اساسی برداشت.
طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار یکی دیگر از دستورکارهایی است که قرار است اجرا شود تا با تصویب و اجرای این طرح بازار فولاد ساماندهی ‌شود.

لازم به ذکر است محصولات فولادی با توجه به ارتباط گسترده با سایر صنایع کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین جهت اقدامات برای اصلاح برخی روندها در بازار ضمن حمایت از تولید و صادرات کشور گام مهمی محسوب می شود. شرکت فولاد حامیران به‌ عنوان یکی از شرکت ها در زمینه تامین و توزیع انواع آهن آلات ساختمانی، فولادهای آلیاژی و استنلس استیل ها، امیدوار است تعادل در عرضه و تقاضای بازار ایجاد شود.

مقاله پیشنهادی  افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا