icon phone

پیچ و خم های ساماندهی بازار فولاد

پیچ و خم های بازار فولاد

از شاخص‌ های اصلی توسعه ‌یافتگی می توان به سرانه تولید و مصرف فولاد اشاره کرد. کارشناسان معتقدند؛ تولید و مصرف فولاد، نه تنها محرکی برای صنایع پایین ‌دستی است، بلکه عاملی برای رونق تولید سایر صنایع و ارزش ‌آفرینی کشور نیز به شمار می رود. علاوه بر آن عاملی موثر در توسعه زیرساخت ‌های کشور محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت حامیران، فولاد که یکی از صنایع پیشران محسوب می شود؛ مواد اولیه بسیاری از کارخانه ‌ها را تامین می کند. بنابراین با توجه به نامگذاری امسال به نام «تولید، پشتیبانی ‌ها و مانع ‌زدایی ‌ها»، باید در زمینه های مختلف اقتصادی و تجاری ساماندهی های مختلفی در قیمت تمام شده تولید صورت بگیرد تا با کاهش قیمت تولید و شکستن موانع، گام بلند و مهمی در رسیدن به اهداف برداشت.

ساماندهی فولاد، یکی از مواردی است که باید دغدغه بسیاری از کارشناسان باشد تا با مانع زدایی تولید، نتیجه بهتری حاصل شود. باتوجه به اینکه یکی از اولویت ‌های کمیسیون صنایع و معادن رسیدگی به وضعیت بازار فولاد است، با برنامه ریزی در سال ۱۴۰۰ برای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ‌ها و مانع‌ زدایی ‌ها» باید گام اساسی برداشت.
طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار یکی دیگر از دستورکارهایی است که قرار است اجرا شود تا با تصویب و اجرای این طرح بازار فولاد ساماندهی ‌شود.

لازم به ذکر است محصولات فولادی با توجه به ارتباط گسترده با سایر صنایع کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین جهت اقدامات برای اصلاح برخی روندها در بازار ضمن حمایت از تولید و صادرات کشور گام مهمی محسوب می شود. شرکت فولاد حامیران به‌ عنوان یکی از شرکت ها در زمینه تامین و توزیع انواع آهن آلات ساختمانی، فولادهای آلیاژی و استنلس استیل ها، امیدوار است تعادل در عرضه و تقاضای بازار ایجاد شود.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

کوره های قوس الکتریکی

کوره قوس الکتریکی

کوره قوس الکتریکی ابزاری پرکاربرد در ذوب قطعات آهنی و غیرآهنی محسوب می شود که با ویژگی هایی چون ایجاد...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا