فولاد جزء رایج ترین فلزات مورد استفاده در سراسر جهان است، از این رو برش فولاد یکی از مهم ترین فرآیندهای تولید می باشد. فولاد حامیران مفتخر است خدمات برشکاری فولاد و آهن را با بالاترین سطح کیفی در مجموعه خود برای مشتریان عزیز انجام دهد.
انواع برش عبارت اند از:

هوابرش:

در روش هوابرش از سوخت گاز به همراه اکسیژن برای جوش دادن و برش کاری فلزات استفاده می گردد. روش کار به این صورت است که ابتدا توسط یک مشعل، فلز را تا دمای برافروختگی حرارت داده سپس با دمیدن اکسیژن، فلز به صورت اکسید شده به بیرون از محل برش فرستاده می شود. عموما این روش برای جوش دادن لوله ها، تعمیرات و ساخت کارهای هنری قابل استفاده است.

برش قیچی گیوتین:

توسط قیچی گیوتین می توان انواع ورق ها، میله ها و شمش ها را برش داد، دستگاه گیوتین با استفاده از حرکت دو تیغه بر روی هم برشکاری را انجام می دهد، معمولا تیغه پایین ثابت بوده و تیغه بالایی متحرک و برش زننده است و با زاویه 5 درجه از تیغه پایین قرار می گیرد.

برش پلاسما:

در برش پلاسما فولاد یا سایر فلزات توسط مشعل برش داده می شوند. روش کار این دستگاه به این صورت است که یک گاز نجیب با سرعت بسیار بالا به قطعه دمیده شده و با ایجاد قوس الکتریکی بین گاز و سطح برش، گاز به حالت پلاسما تبدیل می گردد، پلاسما تولید شده با گرمای بالای خود موجب ذوب فلز و برش خوردن آن می شود.

برش لیزر:

دستگاه برش لیزر سی ان سی مناسب ترین دستگاه برای برش و قطعه زنی با دقت و کیفیت بسیار بالا است، زمان لازم برای برش هر قطعه آهنی، غیرآهنی، آلیاژی و آلومینیومی با این روش بسیار کم و به صرفه خواهد بود.
دستگاه برش لیزر این قابلیت را دارد که ورق های آهنی را تا ضخامت 15 میلی متر برشکاری نماید.

اره نواری:

از اره نواری برای برش انواع فلزات از جمله فولادهای آلیاژی، انواع پروفیل، فولاد های ساختمانی و غیره استفاده میگردد. برش کاری با این دستگاه توسط یک اره فلزی که دندانه های بسیار دقیق و مستحکمی دارد صورت می گیرد. دستگاه اره نواری دارای هدر رفت بسیار کم، کاربری آسان، دقت و سرعت بالا در انجام کار است.
شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع خدمات برش با کارشناسان فولاد حامیران تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه به طور کامل راهنمایی نمایند.

 

برش CNC

یکی دیگر از امکانات مجتمع فولاد حامیران برش ورق های صنعتی و ساختمانی به وسیله دستگاه های CNC می باشد.

هوا برش

برش هواگاز جزء روش های مرسوم و ارزان قیمتی می باشد که در آن ها سوخت به همراه اکسیژن برای برش دادن فلزات استفاده می شود.

برش گیوتین

برش گیوتین به وسیله قیچی های 6 متری صورت می گیرد که برای برش ورق هایی با طول بیشتر استفاده می گردد.

برش اره نواری

این روش برش برای سایزهای 10 میلی متر الی 1300 میلی متر با دستگاه اره نواری کسمک صورت می گیرد.

جدول اضافه تراش

شما می توانید به منظور مشاهده جدول اضافه تراش و سهولت در انجام سفارشات از لینک زیر استفاده نمایید.

محاسبه وزن ریخت

فولاد حامیران به منظور دسترسی آسان تر مشتریان، نحوه محاسبه وزن ریخت را در سایت خود منتشر کرده است.