logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

سگمنت برش+ روش ساخت و انواع سگمنت

سگمنت برش

سگمنت برش، یکی از مواد مصرفی رایج در بین ماشین های برش بتن برای انجام خدمات برش ونمونه گیری است. اغلب پروژه های عمرانی شامل سازه های بتنی است که برای ایجاد تغییرات در چنین سازه هایی معمولا از ابزارهایی استفاده می کنیم که هزینه های نسبتا بالایی دارند. بنابراین توجه دقیق به انتخاب و کاربرد این ابزار ضروری است.

روش ساخت سگمنت

ساخت سگمنت مته کرگیری یک فرآیند پیچیده و دقیق است که از چند مرحله اصلی تشکیل شده است:

1.انتخاب مواد: انتخاب مواد مناسب برای ساخت سگمنت بسیار اساسی است. معمولاً سگمنت‌های مته کرگیری از دانه‌های الماس به عنوان ماده برشی استفاده می‌کنند. علاوه بر آن، موادی مانند پودرهای فلزی (مانند نیکل یا کبالت) برای ایجاد اتصالات میان الماس‌ها و بدنه سگمنت استفاده می‌شوند.

2.مخلوط سازی و ریخته گری: دانه‌های الماس و مواد اتصال دیگر با هم مخلوط می‌شوند و سپس در قالب‌های مخصوص ریخته‌گری می‌شوند. این قالب‌ها اندازه و شکل نهایی سگمنت را تعیین می‌کنند.

3.سینتر کردن: بعد از ریخته‌گری، قالب‌های مخلوط به سرعت به دماهای بالا و فشارهای قوی تحت مراقبت می‌شوند. این فرآیند، که به عنوان سینتر کردن شناخته می‌شود، باعث اتصال دائمی بین الماس و مواد اتصالی می‌شود و سگمنت نهایی را تولید می‌کند.

4. خنک کردن و پردازش دقیق: پس از سینتر کردن، سگمنت‌ها به آرامی خنک می‌شوند و سپس فرآیندهای پردازشی دیگری مانند تراشکاری و سطح‌دهی انجام می‌شود تا ابعاد و سطح آن‌ها به دقت تنظیم شود.

5.کنترل کیفیت: در هر مرحله از فرآیند تولید، کنترل کیفیت صورت می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که سگمنت‌های تولید شده مطابق با استانداردهای مورد نیاز هستند.

این فرآیند ساخت، با استفاده از تجربه، دقت و فناوری پیشرفته، سگمنت‌های مته کرگیری با کیفیت بالا و عملکرد قابل اعتماد را تولید می‌کند که در حفاری و حفره‌کاری مواد مختلفی مانند بتن، سنگ و آسفالت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

جهت اطلاع از خدمات برش لیزر آهن کلیک نمایید.

 

انواع سگمنت برش

برش قطعه شامل دو جزء اصلی است.بخش کریستال الماس و بخش اتصال فولاد:

  • کریستال های الماس (عنصر برش)

کریستال های الماس مورد استفاده در برش های بخش تولید از الماس طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند. کریستال های مصنوعی به طور کلی کیفیت، ویژگی ها و عملکرد بهتری در مقایسه با کریستال های طبیعی از خود نشان می دهند. خواص اصلی الماس امکان پیش بینی دقیق سرعت برش، شفافیت و عمر مفید را فراهم می کند.

  •  پیوندهای فولادی

پیوندهای فولادی اساساً مخلوطی از پودرهای فلزی هستند که در ترکیب‌های مختلف برای دستیابی به نرخ‌های خاص سایش و سرعت برش استفاده می‌شوند. این ترکیب یک پیوند فلزی فرموله شده را تشکیل می دهد که می تواند الماس را به طور ایمن در محل مورد نظر نگه دارد، استفاده از نقاط الماس را قبل از رها کردن سنگ و نمایاندن لایه بعدی الماس به حداکثر می رساند.وظیفه اصلی این بخش از برش قطعه ایجاد استحکام بین کریستال های الماس است و اطمینان حاصل می کند که عناصر برش در موقعیت ایده آلی قرار می گیرند تا کارایی آنها در سرعت و طول برش به حداکثر برسد.

 

جهت اطلاع از خدمات برش لیزری فلزات کلیک نمایید.

 

سگمنت مته کرگیری

سگمنت مته کرگیری برای برش مقاطع بتنی استفاده می‌شود و یکی از ابزارهای اساسی در صنعت ساخت و ساز است. این سگمنت‌ها معمولاً دارای دانه‌های الماس هستند که به دلیل سختی و مقاومت بالای خود، قادر به حفر و برش مواد سخت مانند بتن مسلح می‌باشند.

ویژگی اصلی سگمنت‌های مته کرگیری برای بتن، توانایی برش سریع و دقیق بوده و در نتیجه این است که به سرعت و کارایی بالایی در اجرای پروژه‌های ساختمانی و عمرانی منجر می‌شوند.

این سگمنت‌ها معمولاً به یک ماتریس فلزی یا آلیاژی متصل می‌شوند که این ارتباط میان دانه‌های الماس و ماتریس، علاوه بر نگه‌داری الماس‌ها، حرارت تولید شده در حین عملیات برش را به خوبی تخلیه کرده و برای عمر طولانی‌تر و عملکرد بهتر ابزارها اطمینان فراهم می‌آورد. به طور کلی، استفاده از سگمنت‌های مته کرگیری برای برش مقاطع بتنی از جمله اصولی‌ترین و کارآمدترین روش‌ها برای اجرای این نوع کارهاست و با توجه به تکنولوژی پیشرفته و مواد با کیفیت بالا، عملکرد و کیفیت برش‌های انجام شده به شدت بهبود یافته است.

خدمات برش با استفاده از تکنیک های پیشرفته مانند برش لیزری، برش واترجت و مسیریابی CNC، راه حل های برش دقیقی را برای مواد مختلف از جمله فلزات، پلاستیک و چوب ارائه می دهد.

مته کرگیری2

تولید سگمنت

تولید سگمنت برش یک فرآیند تخصصی است که تحت نظارت دستگاه های پرس هیدرولیک توسط متخصصان ماهر انجام می شود. این تلاش هم به تجربه و هم دانش فنی دقیق نیاز دارد.

اپراتورهای این ماشین ها باید در کارکرد و عیب یابی در حین تولید دارای تخصص باشند. عواملی مانند فشار، دما در حین پرس و نسبت مواد اولیه به طور قابل توجهی بر خواص نهایی محصول از جمله سرعت و طول برش تأثیر می گذارد. بنابراین، توجه دقیق به جزئیات برای اطمینان از کیفیت و عملکرد قطعات برش ضروری است.

سگمنت الماسه

 

جوش سگمنت

فرآیند جوشکاری قطعات مته هسته یکی از جنبه های حیاتی است که نیاز به توجه ویژه دارد. این روش اتصال شامل تکنیک های مختلفی از جمله لحیم کاری نقره، لحیم کاری، جوشکاری الکتریکی یا جوش شعله است.

روش اتصال و کیفیت جوش بسته به نوع آنها از جنبه های بسیار مهم است. قابل ذکر است که گرم شدن بیش از حد الماس مجاز نیست زیرا بر خواص اولیه قطعه تولید شده تأثیر می گذارد.یکی از بهترین انواع اتصالات از طریق دستگاه های جوش برقی است زیرا به طور یکنواخت بدنه و سایر اجزا را گرم می کنند. در این راستا، ساختار اصلی الماس دست نخورده باقی می ماند و از قرارگیری دقیق بخش مته هسته اطمینان حاصل می شود.

 انحنای سگمنت برش

سگمنت‌ها به دو دسته ساده و کونیک تقسیم می‌شوند. در دسته کونیک، تفاوت ضخامت بین لبه ابتدا و انتها وجود دارد. به همین دلیل، عمر بدنه فولادی آنها بیشتر می‌شود و سطوح تماس برش کمتر می‌شود، که منجر به افزایش سرعت برش در سیستم کرگیری می‌شود.

استاندارد استفاده شده در سگمنت برش به طور عمومی به ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی این قطعات، روش‌های آزمون و ارزیابی آن‌ها، شرایط استفاده و سایر جنبه‌های مرتبط با طراحی، ساخت، و استفاده از سگمنت برش اشاره دارد. معمولاً در صنعت برش، استانداردهایی مانند ISO 9001 برای اطمینان از کیفیت و مدیریت سیستم کیفیت، استفاده می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا