logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

راهنمای جامع خرید زنجیر چرخ+ آموزش نصب

راهنمای جامع خرید زنجیر چرخ

اهمیت زنجیر چرخ

با نزدیک شدن به زمستان، اطمینان از ایمنی هنگام رانندگی در جاده های برفی و یخ زده با تجهیز وسیله نقلیه خود به زنجیر چرخ بسیار مهم است. زنجیر چرخ کشش لازم را برای ثابت نگه داشتن وسیله نقلیه شما و جلوگیری از لغزش فراهم می کند. با این حال، با توجه به گزینه های مختلف موجود در بازار، خرید زنجیر چرخ مناسب می تواند بسیار دشوار باشد. هدف این راهنما این است که رانندگان را با درک جامعی از عواملی که باید در هنگام خرید زنجیر چرخ در نظر بگیرند، به آنها کمک کند تا تصمیمی آگاهانه برای اطمینان از ایمنی خود در جاده‌های زمستانی بگیرند.

اهمیت زنجیر چرخ

انواع زنجیر چرخ

آشنایی با انواع مختلف زنجیر چرخ در دسترس اولین گام برای خرید انواع مناسب است. انواع متداول شامل زنجیر کابلی، زنجیر الماسی و زنجیر نردبانی است. زنجیرهای نردبانی سنتی ترین هستند و کشش عالی را ارائه می دهند، در حالی که زنجیرهای الماسی سواری نرم تری را ارائه می دهند. از طرف دیگر زنجیر کابل سبک وزن بوده و به راحتی نصب می شود.

انواع زنجیر چرخ

7 پارامتر مهم انتخاب زنجیر چرخ به شرح زیر می باشند که رانندگان می توانند با توجه به آنها خرید بهینه ای داشته باشند:

  • اندازه و سازگاری

قبل از خرید زنجیر چرخ، تعیین اندازه صحیح و سازگاری با لاستیک های وسیله نقلیه خود بسیار مهم است. سایز زنجیر چرخ معمولا مطابق با استاندارد جهانی ASTM تعریف و ارزیابی می شود. برای شناسایی اندازه توصیه شده برای مدل خاص خود، با دفترچه راهنمای خودرو یا وب سایت سازنده خود مشورت کنید. انتخاب اندازه اشتباه ممکن است منجر به عملکرد ضعیف یا آسیب احتمالی زنجیر و لاستیک شما شود. شما می توانید با توجه به تصویر زیر و مشخصات به دست آمده اقدام به انتخاب زنجیر چرخ نمایید.

مشخصات لاستیک

  • سهولت نصب

در نظر گرفتن سهولت نصب ضروری است، به ویژه برای دانشجویان کالج که ممکن است تجربه زیادی با زنجیر چرخ نداشته باشند. به دنبال زنجیره‌هایی باشید که دستورالعمل‌های واضحی دارند و کاربرپسند هستند. نصب زنجیر کابل به طور کلی آسان تر است، در حالی که زنجیر نردبان ممکن است به تلاش بیشتری نیاز داشته باشد.

  • دوام و کیفیت

سرمایه گذاری در زنجیر چرخ با کیفیت بالا دوام و استفاده طولانی مدت را تضمین می کند. به دنبال زنجیر ساخته شده از مواد محکم مانند فولاد کربنی سخت شده برای دوام بیشتر باشید. علاوه بر این، ضمانت‌ نامه‌های ارائه‌ شده توسط سازنده را بررسی کنید، زیرا این ضمانت‌ها نشان‌دهنده اطمینان از کیفیت محصولشان است.

جهت اطلاع از قیمت فلز کربن کلیک نمایید.

 

  • سازگاری با ترمزهای ضد قفل

اگر وسیله نقلیه شما به سیستم ترمز ضد قفل (ABS) مجهز است، انتخاب زنجیر چرخ برای کار با این ویژگی ضروری است. زنجیرهای سازگار با ABS امکان ترمز ایمن را بدون به خطر انداختن کارایی سیستم ضد قفل فراهم می کنند.

قیمت زنجیر چرخ

  • رتبه بندی سرعت

قبل از خرید، سرعت زنجیر چرخ را در نظر بگیرید. برخی از زنجیرها برای استفاده در سرعت های کمتر طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر تحمل بالاتری دارند. اطمینان حاصل کنید که زنجیرهایی را انتخاب کرده اید که با شرایط رانندگی معمولی شما مطابقت داشته باشد و به محدودیت های سرعت پایبند باشد.

جهت اطلاع از قیمت نبشی کلیک نمایید.

 

  • نگهداری و قابلیت حمل

زنجیر چرخ اغلب فقط در فصل زمستان مورد نیاز است، بنابراین انتخاب زنجیرهایی که در صورت عدم استفاده به راحتی قابل نگهداری و حمل و نقل باشند بسیار مهم است. به دنبال گزینه‌ های جمع‌ و جوری باشید که همراه با کیسه‌های ذخیره‌سازی ارائه می‌شوند تا بتوانید آنها را بدون اشغال فضای بیش از حد در صندوق عقب نگه دارید.

نگهداری زنجیر چرخ

قیمت و ارزش

در حالی که انتخاب ارزان ترین گزینه موجود وسوسه انگیز است، تعادل بین قیمت و ارزش ضروری است. به یاد داشته باشید که زنجیر چرخ سرمایه ای برای ایمنی شما و دیگران است. مارک های معتبری را انتخاب کنید که نسبت به قیمت، ارزش خوبی ارائه می دهند و عملکرد قابل اعتمادی را ارائه می دهند. جنس زنجیر چرخ معمولا از فولاد st37 و ck15 می باشد زیرا قیمت فولاد st37 و ck15 از نرخ پایین تری نسبت به قیمت فولاد ضد زنگ 304 می باشند و همین موضوع آنها را برای کاربرد های متداول مناسب می کند.

  • ویژگی های اضافی

هر ویژگی اضافی که ممکن است تجربه شما را با زنجیر چرخ افزایش دهد در نظر بگیرید. برخی از زنجیرها دارای کشش های داخلی هستند که باعث می شود راحت تر و محکم نگه داشته شوند. برخی دیگر ممکن است مکانیسم های خود سفت شونده یا قطعات لاستیکی یا پلاستیکی اضافی را برای چسبندگی بیشتر ارائه دهند.

 

آموزش نصب زنجیر چرخ

مراحل نصب زنجیر چرخ مطابق با تصویر زیر انجام می گردد, این عملیات نیاز به تخصص خاصی ندارد .

آموزش نصب زنجیر چرخ

به دنبال مشاوره متخصص باشید

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام زنجیر چرخ را بخرید، در جستجوی مشاوره متخصص درنگ نکنید. با متخصصین لاستیک، مراکز خدمات نمایندگی یا دوستان آگاه که تجربه رانندگی در شرایط برفی را دارند، مشورت کنید.

نتیجه

خرید زنجیر چرخ مناسب برای رانندگی ایمن در زمستان بسیار مهم است. با در نظر گرفتن عواملی مانند انواع، اندازه، سازگاری، سهولت نصب، دوام، سازگاری با ترمزهای ضد قفل، رتبه بندی سرعت، ذخیره سازی، قیمت، ویژگی های اضافی و درخواست مشاوره متخصص، رانندگان می توانند تصمیم آگاهانه ای اتخاذ کنند که ایمنی آنها را تضمین کند. در جاده های زمستانی به یاد داشته باشید، همیشه بهتر است هنگام بیرون رفتن در شرایط برفی آماده و مجهز باشید. ایمن بمانید و از سرزمین عجایب زمستانی لذت ببرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا