انواع فولاد مورد استفاده در کشتی سازی چیست؟

 

این بدان معنی است که باید ضخامت مناسب برای هر بخش از کشتی را داشته باشد و در عین حال قدرت مقاومت در برابر امواج و جریان های قوی را نیز داشته باشد. فولاد در کشتی سازی علاوه بر دوام بسیار بالا، بسیار انعطاف پذیر است و به کشتی سازان اجازه می دهد انواع مختلفی از منحنی ها و زوایای ایجاد کنند تا بهترین عملکرد را برای هر کشتی تضمین کنند.

با تبدیل شدن فولاد به یک ماده جدایی ناپذیر در صنعت کشتی سازی، در اینجا برخی از رایج ترین انواع فولاد کشتی سازی مورد استفاده در صنعت آورده شده است.

فولاد AH36

وقتی صحبت از فولاد کشتی سازی می شود، یکی از مهمترین ویژگی ها ضخامت هر صفحه فولادی است. کشتی‌ها دائماً با دریاهای مواج روبرو هستند، به این معنی که در هر سفر جریان‌ها و امواج قوی وجود دارد.

اکنون داشتن ضخامت مناسب می تواند باعث ایجاد سوراخ و ترک در کشتی شود که می تواند باعث واژگونی کل کشتی شود. این امر می تواند صدمات زیادی به خدمه و مسافران داخل هواپیما و همچنین آسیب رساندن به محموله و تجهیزات مهم در این فرآیند وارد کند.

شرکت فولاد حامیران ارائه دهنده انواع خدمات برش از جمله خدمات برش لیزر فلزات و خدمات برش لیزر آهن و خدمات برش ورق با لیزر میباشد.

برای جلوگیری از وقوع این سناریوها، توسعه فولاد کشتی سازی قوی تر ادامه یافت که منجر به معرفی فولادی مانند AH36 شد. AH36 که یکی از رایج ترین انواع فولاد کشتی سازی است، به دلیل دوام و استحکام کششی و استحکام تسلیم بسیار بالا در مقایسه با انواع فولادهای استاندارد مورد استفاده در صنایع دیگر شناخته شده است.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی ۱۴کلیک نمایید.

وقتی صحبت از ضخامت به میان می آید، AH36 می تواند تا 220 میلی متر ضخامت برسد که می تواند سطح محکمی برای بسیاری از کشتی های دریانوردی فراهم کند.

فولاد EH36

فولاد کشتی سازی به غیر از داشتن قدرت مقاومت در برابر سختی های سفر دریایی، برای تحمل سطوح مختلف دما نیز طراحی شده است. در نتیجه، EH36 ساخته شد، که نوعی فولاد کشتی سازی است که به دلیل توانایی مقاومت در برابر دمای شدید شناخته شده است.

کشتی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که طیف وسیعی از دما را تحمل کنند، زیرا تمایل دارند به طور منظم در مناطق گرمسیری و سردسیر سفر کنند. دما باعث انبساط و انقباض فلز می شود که می تواند باعث سایش و پارگی بیشتر فولاد معمولی شود.

customs clearance agents in tuticorin

استفاده از فولاد EH36 تضمین می کند که کشتی ها می توانند این تغییرات دما را در طول هر سفر تحمل کنند. این مقاومت در برابر دما همچنین جوش این صفحات فولادی را به هم آسان می کند که به بهبود کارایی ساخت بدنه و ساختار اصلی کشتی کمک می کند.

فولاد DH36

یکی دیگر از انواع فولادهای سنگین کشتی سازی که برای بخش های بزرگ کشتی استفاده می شود، ورق فولادی DH36 است که کیفیت فولاد عالی و دوام بالایی را ارائه می دهد.

به عنوان نوع دیگری از فولاد مورد استفاده برای بدنه کشتی و سازه های اصلی، ورق فولادی DH36 را می توان برای اهداف بازسازی استفاده کرد، که یک فرآیند استاندارد برای بهبود بخش های مختلف ساختار کشتی است. این نوع فولاد کشتی سازی در کشتی هایی مانند کشتی های تفریحی لوکس و کشتی های کانتینری بزرگ رایج است.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی تبریز کلیک نمایید.

 نتیجه گیری

کشتی سازی یکی از قدیمی ترین صنایع در جهان است و استفاده از فولاد تنها به ساخت کشتی های بهتر با گذشت زمان کمک کرده است. با استفاده از این نوع فولادهای کشتی سازی، صنعت قادر خواهد بود تا طیف گسترده ای از کشتی ها را ایجاد کند که استحکام و عملکرد برتر را ارائه می دهند.