logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

منابع تامین ضایعات آهن

منابع تامین ضایعات آهن

منابع تامین ضایعات آهن امروزه به طور گسترده در بخش های مختلف صنایع صورت می گیرد. کاربرد فراوان ضایعات را می توان در بخش های مختلف صنعتی مشاهده کرد. ضایعات فلزی در محیط های مختلف صنعتی و مسکونی قابل استفاده هستند.

تفاوت بین ضایعات و زائدات

  • قراضه (ضایعات)

ضایعات به موادی گفته می شود که بر اساس استانداردهای تولید محصولات فولادی معیوب تلقی می شوند. آنها در فرآیند تولید مانند نورد استفاده نمی شوند و ممکن است به عنوان ضایعات آهن فروخته شوند. ضایعات یا پس از ایجاد به عنوان زباله دور ریخته می شوند یا برای تولید محصول دیگر یا همان محصول اولیه بازیافت می شوند. آنها موادی هستند که با استانداردهای محصولات اولیه و سالم مطابقت ندارند. حتی در برخی موارد می توان آنها را فروخت. مواد قراضه را می توان بازیافت کرد و دوباره وارد چرخه تولید کرد.

  • زباله ( زائدات )

مواد زائد مواد باقیمانده از تولید ورق فولادی (زائدات حاصل از برش ورق استیل) هستند. تفاوت بین زائدات و ضایعات در این است که زائدات (زباله ها ) را نمی توان مجددا در فرآیند تولید استفاده کرد. معمولاً بقایای مواد خام مورد استفاده در تولید محصولات هستند. زائدات محصولاتی هستند که استانداردهای محصولات اصلی را ندارند و در برخی موارد حتی به فروش می رسند. توجه به این نکته ضروری است که زائدات را نمی توان بر خلاف ضایعات به چرخه تولید بازگرداند.

جهت اطلاع از قیمت خرید ضایعات آهن کلیک نمایید.

 

منابع تامین ضایعات آهن

عرضه ضایعات آهن را می توان به طور کلی به سه دسته اصلی طبقه بندی کرد:

منابع خانگی

ضایعات فلزی تولید شده از وسایل خانگی و مواد بسته بندی.

منابع عمومی

ضایعات فلزی از تاسیسات عمومی و زباله های عمومی.

منابع صنعتی

ضایعات فلزی تولید شده از صنایع مختلف و فرآیندهای تولیدی. که در هزینه های تخریب ساختمان  از جمله قیمت تیرآهن ۱۲ اهواز تاثیر به سزایی دارد.

کاربرد ضایعات آهن

 

برای به دست آوردن منابع آهن قراضه لازم، باید ضایعات فلزی تولید شده از اقلام خانگی، بسته بندی، صنایع مختلف و بازیافت فولاد و محصولات برگشتی را در نظر گرفت. این شامل ضایعات خطوط تولید فولاد، صنایع خودروسازی، عملیات پرس، تولید لوازم خانگی، کشتی‌سازی، ماشین‌سازی، قطعه‌سازی، ساخت برج‌های انتقال، راه‌آهن، صنایع نفت و پتروشیمی، کارخانه‌های سیمان، سدسازی، پل‌سازی، تاسیساتی مانند کشاورزی است. صنایع ماشین‌آلات، آهنگری و ریخته‌گری، بقایای آهن ناشی از خسارت‌های سیل و زلزله، تخریب منازل قدیمی و فرسوده، جداسازی اجزای واگن کشتی و قطار، بازسازی خطوط ریلی، ماشین‌آلات راه‌سازی، خودروهای اسقاط‌شده و نوسازی تجهیزات فرسوده.

جهت اطلاع از قیمت امروز ضایعات فولاد کلیک نمایید.

فرآیند تولید ضایعات آهن

مواد قراضه را می توان با استفاده از انسان یا توسط صنایع و کارخانه ها تولید کرد.
اقلام آهنی مورد استفاده در ساختمان پس از فرسوده شدن و پایان عمر مفید خود به عنوان ضایعات آهن مورد استفاده قرار می گیرند. حتی بدنه خودروی تصادف کرده نیز نوعی ضایعات است.
جالب است بدانید که در سال های اخیر حجم ضایعات زیاد بوده و فروش این محصول بر اساس وزن صورت می گیرد. اگرچه قیمت فلزات غیرآهنی کمتر از فلزات آهنی است، اما حجم بازیافت آنها بسیار بیشتر است.

ضایعات در یک محیط باز مانند حیاط یا انبار در فضای باز جمع آوری می شود. در سال های اخیر حجم ضایعات آهن و ضایعات فولاد بالا بوده و فروش آنها بر اساس وزن است. علیرغم اینکه فلزات غیرآهنی قیمت کمتری نسبت به فلزات آهنی دارند، حجم بازیافت آنها بسیار بیشتر است.
قیمت خرید ضایعات آهن و ضایعات فولاد در سال های اخیر نقش بسزایی در بازارهای جهانی داشته است و می توان از آنها در صنایع مختلف استفاده کرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

ضایعات آهن

کاربرد ضایعات آهن

ضایعات فولادی را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد:

محصولات جدید فلزی قوی

ضایعات فلزی را می توان از طریق فرآیندی با استفاده از قوس الکتریکی به فلزات جدید با استحکام بالا تبدیل کرد. به عنوان مثال، می توان از آن برای ایجاد فولاد ضد خش استفاده کرد.

ساخت ابزار و مبلمان

صندلی‌ها، میزها و نیمکت‌ها نمونه‌هایی هستند که می‌توان از ضایعات به طور موثر استفاده کرد.

کاربردهای هنری

مجسمه سازی یک کاربرد هنری قابل توجه از ضایعات است.

کاربردهای صنعتی

در صنایعی مانند راه سازی، پل سازی، خودروسازی یا حتی تولید هواپیما، ضایعات کاربردهای متنوع و ارزشمندی پیدا می کنند.

جهت اطلاع از پیشنهاد ویژه موجودی های امروز انبار فولاد حامیران  و همچنین اطلاع از قیمت ورق سیاه، قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا