logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

0 تا 100 نبشی استیل

0 تا 100 نبشی استیل

نبشی استیل با همان ابعاد موجود در فولاد کربنی تولید می شود. این واقعیت امکان محاسبه آسان تر و سازگاری آن با سازه را فراهم می کند. نبشی استیل برای پروژه هایی کاربرد دارد که در آنها مقابله با عوامل خوردگی سازه اولویت دارد. با توجه به هندسه آنها، ما به نبشی, پروفیل زاویه دار یا L شکل نیز می گوییم. نبشی استیل با توجه به انواع گرید فولاد زنگ نزن مطابق با استاندارد ASTM نام گذاری می شود از جمله گرید های نبشی استیل می توان به : نبشی 304 و نبشی 316 , 304L و 316L  تولید می شود و مطابق با این گرید ها قیمت نبشی نیز متغییر است. نبشی های استیل از ابتدایی ‌ترین پروفیل‌ های فولادی ضد زنگ برای کاربرد های سازه ای هستند.
نبشی استیل چیست

نبشی استیل بال مساوی و بال نامساوی

نبشی بال مساوی استیل رایج ترین نبشی ضد زنگ می باشد که کوچکترین اندازه موجود آن 2*10*10  میلی متر می باشد و تا سایز 20*200*200 که بزرگترین سایز نبشی استیل است تولید می شود. نبشی هایی که سایز آنها بزرگتر است در موارد سنگین استفاده می شوند و زیاد کاربرد متداول ندارند. نبشی بال نامساوی از لحاظ سایز و ابعاد مطابق با استاندارد نبشی آهنی تولید می شوند و از کوچکترین سایز استاندارد خود که 3*20*10 می باشد تا بزرگترین سایز که 15*150*200 می باشد تولید می شود. طول نبشی استیل مطابق با استاندارد های تولید 6 متر است.
نبشی استیل بال مساوی و بال نامساوی

روش های تولید نبشی استیل

بسته به نیاز، تکنولوژی و کاربرد, روش های مختلفی برای تولید نبشی استیل وجود دارد که به شرح زیر می باشد

نورد گرم

نورد گرم نبشی استیل مقرون به صرفه ترین روش تولید نبشی است. تولید نبشی به روش هات رول زیاد پر هزینه و پیچیده نیست بنابر این می توان گفت جایگزین اقتصادی برای دستیابی به کالاها است. با این حال، با استفاده از این فناوری نبشی تولید شده بسیار دقیق نیست دارای گوشه ها و لبه های گرد است و برای استفاده های دقیق نیاز مجدد به پردازش دارد.

جهت اطلاع از قیمت نبشی استیل 316 کلیک نمایید.

نورد سرد

نورد سرد نبشی استیل، موجب می شود که سطح استیل تولید شده براق تر و روشن تر باشد. نبشی های تولید شده در این فرایند دارای دوام بالا ولی در عین حال ابعاد کوچکتری هستند و تا سایز 6*60*60 تولید می شوند. چنین نبشی های استیلی اغلب در کاربردهای زیبایی شناسی استفاده می شود، به عنوان مثال. در ساخت مبلمان آنها همچنین اغلب آینه ای صیقلی می شوند و جلوه ی بسیار عالی ای به سطح کار می دهند.
روش های تولید نبشی استیل

کشش سرد

کشش سرد نبشی استیل یکی دیگر از روش های تولید نبشی است که امکان برش های بسیار دقیق را فراهم می کند. تلورانس ها برای این روش تولید در محدوده h11 است. همه گوشه ها تیز هستند و هیچ شعاع داخلی وجود ندارد. محدوده ی طولی نبشی استیل کشش سرد بین 3 تا 4 متر است. آنها همچنین در کاربردهای دکوراتیو استفاده می شوند. با این حال، بیشترین دامنه استفاده برای ساخت ماشین است، جایی که سطح بالایی از دقت و دقت ابعادی مورد نیاز است.

جهت اطلاع از قیمت نبشی استیل 304 کلیک نمایید.

جوش لیزری

مصرف سالانه جهانی برای نبشی استیل بزرگتر از 150 میلی‌ متر آنقدر کم است که به حداقل مقدار برای تولید در فرآیند نورد گرم نمی‌ رسد. بنابراین، جوش دادنبشی استیل با لیزر انتخاب بهتری خواهد بود.نتیجه ی این فرایند تولید لبه ‌های تیز است، این نبشی ها دارای درز جوش گوشه در حداکثر دو میلی ‌متر برای تحمل بار های جانبی می باشند.
قیمت نبشی استیل

پرس فشاری

فرمینگ سرد و پرس فشاری دو فناوری مشابه دیگر برای تولید میله های زاویه هستند. هر دو روش تولید وجه مشترک دارند، این است که شعاع خمشی در داخل و خارج ایجاد می کنند. تغییر شکل سرد قوی منجر به سخت کاری سرد فولاد ضد زنگ می شود که نه تنها نامطلوب است بلکه می تواند پیامدهای منفی دیگر را نیز به همراه داشته باشد. هنگام شکل گیری سرد، لبه های مسطح به داخل هدایت می شوند و توسط غلتکی در دمای اتاق در آنجا رول می شوند تا به شکل دلخواه برسند. ما از این روش برای هندسه هایی با اندازه های بالا و جداره نازک استفاده می کنیم.

جهت اطلاع از قیمت ورق استیل 316 کلیک نمایید.

بسته به ظرفیت پرس دستگاه، می تواند ضخامت نبشی تا 20 میلی متر را تولید کند. معمولاً، فناوری پرس فشاری نبشی بسیار بزرگی از فولاد ضد زنگ ایجاد می کند، جایی که یک باله ی نبشی می تواند تا یک متر باشد.

مقایسه روش های تولید نبشی استیل

هر روش تولید نبشی استیل دارای مزایا و معایبی است که در جدول زیر به طور کامل آورده شده است.

روش تولید

بهره وری کم هزینه تولید پیوسته محدوده ابعاد

کیفیت

نورد گرم

خیلی بالا بله دارد وسیع

کم

نورد سرد

متوسط خیر دارد محدود

خیلی بالا

کشش سرد

بالا خیر ندارد محدود خیلی بالا

پرس فشاری

کم بله ندارد وسیع

متوسط

جوش لیزری

بالا خیر ندارد وسیع

بالا

نبشی استیل سفارشی

سه روش تولید شرح ‌داده شده آخر نیز برای ساخت نبشی ‌های خاص با توجه به ترجیحات مشتری مناسب است. در اینجا، جوشکاری لیزری از نظر انعطاف ‌پذیری و امکان سفارشی ‌سازی نمایه  نبشی، همه فن‌آوری‌ های دیگر را فراگرفته است. مواد اولیه برای این کار ورق‌ های نورد گرم با کیفیت بالا هستند. جوشکاران می توانند آزادانه آنها را با ضخامت های مختلف ترکیب کنند تا زوایای ویژه ایجاد کنند. این تنوع در ضخامت متریال باله و فلنج برای پروفیل های پرس فشاری یا کشش سرد امکان پذیر نیست. علاوه بر این، مشتری می تواند بر اساس نیازهای فردی خود در مورد طول نبشی تصمیم بگیرد.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 3 کلیک نمایید.

نبشی استیل

تولید نبشی استیل در گرید های مختلف

علاوه بر گرید های فولاد ضد زنگ فوق الذکر، نبشی استیل به ندرت در سایر گریدها موجود است. گرید های ویژه برای پروفیل های فولادی ضد زنگ تقریباً همیشه متنوع هستند و بنابر این باید آنها را بر اساس پروژه ی خود تولید کنیم. همه روش های تولیدی به حداقل مقداری برای تولید به صورت پیوسته نیاز دارند بنابر این بهترین فناوری ‌برای تولید این نبشی های خاص که دارای تولید پیوسته نمی باشند روش های تولید نبشی پرس فشاری و جوش لیزری هستند.
قیمت نبشی
با این حال، محدودیت‌هایی وجود دارد: همه گرید های فولاد ضد زنگ برای جوشکاری لیزری قابل اجرا نیستند. گرید های با محتوای بالای گوگرد و فسفر می توانند به عنوان مثال باعث ایجاد ترک در درز جوش شوند. از سوی دیگر، ما نمی توانیم تمام گریدهای فولاد ضد زنگ را نیز با پرس فرم دهیم. برای گرید هایی که از سختی بالایی برخوردارند اگر پرس بدون گرما دادن به متریال اعمال شود ممکن است درون قطعه ترک هایی ایجاد شود. به طور کلی، بیشترین گرید های فولاد ضد زنگ برای تولید پروفیل استیل انواع فولاد زنگ نزن فریتی و فولاد زنگ نزن آستنیتی تا فولاد ضد زنگ دوبلکس می باشد.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 4 کلیک نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا